آب گران می‌شود

نمایندگان مجلس بندی از لایحه بودجه را تصویب کردند که به موجب آن علاوه بر دریافت نرخ آب‌بهای ‌شهری ۲۰ تومان به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب از مشترکان آب دریافت می شود.

به گزارش امیدنامه به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه) مجلس و در ادامه بررسی جزییات بودجه درآمدی بند ب تبصره ۶ را تصویب کردند.

بر این اساس وزارت نیرو از طریق شرکتهای آبفای شهری سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آب‌بهای شهری، به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب، مبلغ دویست (۲۰۰) ریال از مشترکان آب دریافت و به خزانه‌داری کل کشور واریز کند. وجوه فوق مشمول مالیات به نرخ صفر است.

محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان در جریان بررسی این بند از لایحه بودجه گفت که با این مصوبه به طور متوسط آب بهای شهری ۱۶ درصد افزایش قیمت خواهد داشت.

همچنین نادر قاضی پور در تذکری گفت: باید در این مصوبه ساکنان شهرهای زیر ۲۰۰۰ نفر از پرداخت ۲۰ تومان به ازای هر متر مکعب آب شرب معاف شوند .

مسعود پزشکیان رییس جلسه در پاسخ به این تذکر گفت که اگر شهری آب سالم دارد باید این مبلغ را فارغ از میزان جمعیتش پرداخت کنند؛ چون دولت هزینه کرده و آب سالم به آن منطقه رسانده است. کما اینکه درآمدهای این بند برای آبرسانی شرب روستایی و عشایری اختصاص می‌یابد و غیر از این دیگر پولی در بودجه برای آب روستایی وجود ندارد.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید