آیت‌الله طاهری اصفهانی درگذشت

آیت‌الله سیدجلال‌الدین طاهری اصفهانی، اولین امام جمعه اصفهان به دنبال بیماری تنگی نفس ساعاتی پیش در سن ۸۷ سالگی در بیمارستان الزهرای اصفهان، دار فانی را وداع گفت.

آیت الله سید جلال الدین طاهری متولد سال ۱۳۰۵ در یکی از محله‌های قدیمی شهر اصفهان به نام حسین آباد در قسمت جنوبی اصفهان در مجاورت محله سیچان و پاچنار متولد شد. وی دانش آموخته دیپلمه رشته علوم انسانی به سال ۱۳۲۵ است. وی همچنین دانش آموخته انجمن ایران و فرانسه است و به زبانهای عربی و فرانسه تسلط کامل دارد. وی از مبارزین دوران محمدرضا پهلوی در دوران قبل از انقلاب بود.

او اولین امام جمعه شهر اصفهان بود به طوری که قبل ازانقلاب نیز به اصرار حضرت امام اقدام به برگزاری نماز جمعه در مسجد اعظم حسین آباد نمود. سید جلال‌الدین طاهری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در اصفهان و نماینده استان اصفهان در مجلس خبرگان قانون اساسی و همچنین مجلس خبرگان رهبری بود.

از وی تاکنون چندین جلد کتاب به زبان عربی منتشر شده‌است. او در سال ۱۳۷۸ ضمن شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، که تنها روحانیون مجاز به حضور در آن هستند، به عنوان منتخب مردم اصفهان برگزیده شد.

وضعیت تنفسی وی به کمک لوله هوا بود و سطح هوشیاری قطع و وصل می شد.ایشان در سالهای اخیر از بیماری تنفسی رنج می برد که با کهولت سن شدت بیشتری یافت و سرانجام ساعاتی پیش در بیمارستان الزهرای اصفهان دار فانی را وداع گفت.

 

افزودن نظر جدید