آیت الله مکارم شیرازی خطاب به معاون اول رئیس جمهور: در قضایای اخیر بخشی از مشکلات متوجه برخی تصمیم‌گیری‌های غلط است/باید برای انتقادها گوش شنوا داشت

آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی به حوادث موجود در کشور اشاره کرد و گفت: در این قضایای اخیر بخشی از مشکلات متوجه برخی تصمیم‌گیری‌های غلط است که می‌بایست برنامه‌ریزی بهتری می‌شد.

به گزارش امیدنامه به نقل از دفتر این مرجع تقلید ، آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار محمد مخبر با اشاره به تلاش دولت در حل مشکلات کشور اظهار داشتند: امروز کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت کالاها مردم را به شدت آزار می‌دهد. با توجه به افزایش درآمدهای دولت، مردم انتظار دارند که در سفره‌های خود آن را احساس کنند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به اینکه برخی از تجار و کسبه از بالارفتن قیمت ارز سوء استفاده می‌کنند، افزود: باید دولت نظارت کاملی بر بازار داشته باشد، به محض افزایش نرخ دلار، برخی از کسبه با اینکه اجناس را به نرخ ارز پایین تهیه کردند، ولی به قیمت روز محاسبه کرده و می‌فروشند که واقعاً بی‌انصافی است.

آیت الله  مکارم شیرازی دریافت سود توسط نظام بانکی کشور و ورود گسترده‌ی کالا به صورت قاچاق را از دیگر مشکلات سیستم اقتصادی دانست که باید دولت نسبت به اصلاح آن اهتمام ویژه داشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث موجود در کشور اشاره کرد و افزود: در این قضایای اخیر بخشی از مشکلات متوجه برخی تصمیم‌گیری‌های غلط است که می‌بایست برنامه‌ریزی بهتری می‌شد.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: در طرف مقابل برخی توطئه‌گران یا افراد فریب‌خورده نیز اقدام به آتش‌زدن و تخریب و ریختن خون بی‌گناهان می‌کنند که باید با جدیت با آن مقابله شود، البته باید برای انتقادها گوش شنوا داشت و موقعیت مناسبی برای اظهار صحیح آن فراهم کرد.

آیت الله مکارم شیرازی در مسأله‌ی حجاب نیز اظهار داشت: باید با کار فرهنگی مسأله‌ی حجاب را حل کرد، نه با فشار.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان این دیدار خبررسانی سریع و به موقع را از اولویت‌های مهم دولت برشمرده و خواستار تقویت آن شدند.

افزودن نظر جدید