فاضل میبدی با انتقاد از پخش مستند اخیر صدا و سیما درباره وقایع انتخابات 88:

اقدام اخیر صدا و سیما خلاف فلسفه عاشور بود/ اکثریت مردم و نخبگان سیاسی از عملکرد صدا و سیما ناراحت هستند

عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با بیان اینکه صدا و سیما نباید یک طرفه عمل کند از اقدام اخیر این رسانه در پخش مستندی درباره وقایع انتخابات 88 انتقاد کرد و گفت: اقدام اخیر صدا وسیما هم خلاف فلسفه عاشور و هم خلاف مصالح ملی بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی فاضل میبدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی امید، با انتقاد از پخش مستند اخیر صدا و سیما راجع به وقایع پس از انتخابات 88، اظهار داشت: متأسفانه یکی از موانع توسعه کشور و جمهوری اسلامی، عملکرد جهت دار صدا و سیما به نفع جریان سیاسی خاص کشور است؛ یعنی رسانه ای که متعلق به همه ملت است و باید فضا را برای همه جناح ها و گروه ها باز کند تا بیایند و حرف شان را بزنند، همیشه یک سویه سخن گفته، و سعی کرده خط خاصی را در آن جا حاکم کند و این بر خلاف مصالح ملی است و حتی بر خلاف قانون اساسی است، چون این امکانات متعلق به همه ملت است.
وی خاطرنشان کرد: در زمان اصلاحات و دولت آقای خاتمی، صدا و سیما به جای این که بحران ها را از بین ببرد، خودش بحران آفرینی کرد و نمونه آن پخش فیلم مستند چراغ بود.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: اکنون که دولت اعتدال روی کار آمده، صدا وسیما نپذیرفته است دولتی با رأی اکثریت مردم سر کار آمده و مردمی که به آقای دکتر روحانی رأی دادند، چیز دیگری غیر از تندروی های سیاسی خواستند.
وی گفت: مساله حصر و زندانیان و این گونه مسائل، اموری است که جامعه را به التهاب کشانده و مردم از آقای روحانی خواستند که این مسئله را حل کند؛ این خواست مردم بوده است.
فاضل میبدی با انتقاد از پخش مستند اخیر صدا و سیما در خصوص وقایع پس از انتخابات سال 88، گفت: این که ما بیاییم دوباره این مسائل را طرح کرده و زنده کنیم و دوباره به آن اختلافات دامن بزنیم، آن هم در عاشورای امام حسین(ع) که پیام عاشورا، پیام وحدت، پیام حق گویی، پیام عدالت و انسانیت است، خلاف فلسفه عاشوراست و هم خلاف مصالح ملی است.
وی با بیان این که بر اساس آرمان های والای نظام جمهوری اسلامی، هر کس باید بتواند حرفش را براحتی بزند، گفت: صدا و سیما نباید یک طرفه عمل کند و من تعجب می کنم که چرا همچین اتفاقاتی در حال رخ دادن است؛ می بینیم که اخبار مربوط به مذاکره وزیر خارجه ما در ژنو با گروه 1+5 و مسائل سیاست خارجی را بر اساس نظر یک جناح سیاسی منعکس می‌کنند که این به زیان کشور است.
این استاد دانشگاه مفید قم، تصریح کرد: باید قوای مقننه، مجریه و قضائیه، یک فکری راجع به صدا و سیما کنند تا این نهاد مهم که با پول بیت المال اداره می شود، از دست یک جریان خاص سیاسی خارج شده و در راستای منافع ملی حرکت کند.
وی تأکید کرد: واقعا اکثر مردم، نخبگان سیاسی و دانشگاهی ما از عملکرد صدا و سیما ناراحتند.
حجت الاسلام و المسلمین فاضل میبدی با بیان این که حتی برنامه های مذهبی صدا و سیما هم دور از واقعیت و خرد است، گفت: باید اسلام را با زبان عقلانیت به دنیا معرفی کنیم.

برچسب‌ها :

دیدگاه‌ها

صدا و سیما بنا ندارد آشتی ملی رخ دهد!

اين دنيا فاني است... حكم واقعي در روز قيامت صادر مي‎شود و آنروز فتنه‏‎گر و مظلوم و ظالم مشخص مي‎شود.حكمي كه تا ابد باقي است... به اميد آن روز

امروز باید جامعه ما بر عملکرد صداوسیما اشک بریزد

وای به حال این به اصطلاح نمایندگان مردم /// این ها همان کسانی هستند که وقتی کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات مجلس قبلی توسط شورای نگهبان فیلتر شدند، به عنوان کاندیداهای اصولگرای تندروی وابسته به دولت احمدی نژاد وارد مجلس شدند /// در اصل اینها بیشتر به جای اینکه نماینده مردم باشند نماینده شورای نگهبان و بخشی از جامعه متحجر و افراطی ما هستند و هرگز مورد تائید توده عظیم مردم نمیباشند /// انشالله با مشارکت بالای مردم در انتخابات آتی مجلس و حضور نامزدهای اصلاح طلب، مجلس دهم یک مجلس مردمی و حق طلب خواهد بود

با سلام . واقعا حرفهای ایشات . عقاید بسیاری از مردم جامعه مان است ولی متاسفانه در این کشور هموار به جای نقد و تحلیل عقلی از زبات زور و قدرت و اغلب ریا و تزویر استفاده میشود و چه بسیار نیروهای خالص و رنج . زحمت کشیده در راه انقلاب توسط این خط فکر بکنار رانده و گوشه گیر شده اند . با تشکر نظر یک رزمنده و جانباز و خانواده شهید

مرسی آقای میبدی عزیز.. ما همچنان بر حمایت خود از مهندس موسوی و مهدی کروبی عزیز پافشاری می کنیم.

افزودن نظر جدید