امام موسی صدر زنده است/دولت انتقالی لیبی همکاری نمی‌کند

فیروزان گفت: امروز حکومت انتقالی لیبی هیچ مدرک و سند محکمه پسند درباره شهادت امام ندارد چرا که بر اساس تئوری ها اگر موضوع شهادت امام قطعی بود باید این اتفاق در همان روزهای اول ربوده شدن به وقوع می پیوست.

به گزارش امید به نقل از آنا،مهدی فیروزان خواهر زاده امام موسی صدر، درباره آخرین پیگیری های پرونده امام موسی صدر اظهار داشت: در آخرین پیگری ها "ایوب حمید" نماینده پارلمان و نماینده ویژه  نبیه بری رئیس مجلس لبنان به مقامات لیبیایی پیغام داده است که کمک شود تا پرونده امام موسی صدر به نتیجه نهایی برسد.

وی افزود: مقامات لیبیایی نیز در پاسخ به این پیغام ضمن ابراز تاسف،قول دادند از نظر اجرایی دولت انقلابی لیبی را متقاعد کنند که پرونده امام موسی صدر را پیگیری کنند که البته از این قول ها قبلا هم داده بودند.

خواهر زاده امام موسی صدر تصریح کرد: در حال حاضر اطلاعات کمیته پیگیری در اختیار دولت لیبی قرار گرفته و باید در چارچوب موافقت ها با دولت لبنان فعالیت های گسترده تر و دقیق تری صورت گیرد.

فیروزان گفت: برای دستیابی به اطلاعات دقیق باید کارشناسان لیبیایی و لبنانی به صورت مشترک به نقشه راهی دست یابند تا به محل زندانی شدن امام موسی صدر دست یابند.

وی ادامه داد: خانواده امام موسی صدر از دولت لیبی می خواهند که موانع همکاری را از سر راه بردارد چرا که کمیته پیگیری پرونده امام موسی صدر در لبنان پس از سقوط قذافی تمام اطلاعات را به دولت لیبی ارائه داده است از این رو دولت لیبی باید این همکاری را شکل دهد تا قاضی پرونده در لبنان بتواند در کنار هیئت لیبیایی به نتایج مشترک دست یابند.

خواهر زاده امام موسی صدر همچنین درباره احتمال شهادت امام افزود: امروز حکومت انتقالی لیبی هیچ مدرک و سند محکمه پسند درباره شهادت امام ندارد چرا که بر اساس تئوری ها اگر موضوع شهادت امام قطعی بود باید این اتفاق در همان روزهای اول ربوده شدن به وقوع می پیوست.

فیروزان تصریح کرد: همچنین بر اساس شواهد زندانبان امام در سال 2000 و همچنین زندانیانی که در سال 2002 امام را دیده اند مشخص و زنده اند و اظهارات آنها نیز در پرونده آمده است.

وی همچنین در توضیح جسدی که در لیبی پیدا شده بود و لیبیایی ها اظهار می کردند که این جسد متعلق امام موسی صدر باشد گفت: بر اساس تست DNA که در آزمایشگاه اتحادیه اروپا در بوسنی صورت گرفته مشخص شده است که این جسد متعلق به امام موسی صدر نیست بلکه متعلق به وزیر امور خارجه لیبی دوران قذافی است.

خواهرزاده امام موسی صدر تاکید کرد: مقامات لیبیایی آنچنان که در جلسات خصوصی اذعان می دارند که با جدیت پرونده امام را دنبال می کنند، شرایطی را فراهم کنند تا کمیته پیگیری لبنان در کنار مسئولان لیبی این اقدام را انجام دهند.
فیروزان خاطرنشان کرد: همچنانکه وزیر دادگستری لیبی متذکر شده که در پرونده های آدم ربایی زمان مهم است و پرونده امام موسی نیز یک پرونده آدم ربایی است از این رو نباید اجازه دهند که وقت هدر برود.

انتهای پیام/

افزودن نظر جدید