اولیا: وزارت کشور مانع اقدامات خودسرها شود

نماینده سابق مجلس گفت: تندروها می‌خواهند با هنجارشکنی و قانون شکنی منویات خود را جامه عمل بپوشانند.

به گزارش امید به نقل از آنا، علی اکبر اولیاء گفت: بعد از روی کار آمدن دولت روحانی انتظار این بود که با توجه به برنامه‌ها و وعده‌هایی که داده بودند، کشور بر مدار و در چارچوب قانون حرکت کند، تصور این بود که بسیاری از مشکلات گذشته برطرف خواهد شد.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: اما شاهدیم تندرو‌ها با علم به اینکه در فضای قانونی نمی‌توانند منویات خود را برآورده کنند برآن شدند تا با هنجارشکنی و قانون شکنی به خواسته‌های خود جامه عمل بپوشانند.

رفتار تندروها برای نظام قابل قبول نیست

این فعال اصلاح‌طلب گفت: در چند ماه گذشته چندین برنامه که داری مجوز بوده توسط عوامل تندرو و خودسر به هم خورده است، جای تاسف دارد که بعد از گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب در حالی که کشور ما می‌بایست در چارچوب قانون حرکت کند شاهد هرج و مرج در سطح جامعه آن هم توسط افراد مدعی ولایتمداری باشیم، رفتاری که برای کلیت نظام قابل قبول نیست.

وزارت کشور مانع اقدامات خودسرها شود

اولیاء اظهار داشت: بسیار جای تاسف است که وزارت کشور که باید مجری سیاست‌های رئیس‌جمهوری باشد نتواند حداقل امنیت لازم برای فعالیت‌های قانونی شخصیت‌ها و تشکل‌ها را فراهم کند و مانع اقدامات افراد خودسر شود.

وی با بیان اینکه تندرو‌ها و افراطی‌ها پا را از حد خود فرا‌تر گذاشته‌اند، افزود: حتی از سخنرانی نوه حضرت امام(ره) که چشم و چراغ ملت است جلوگیری می‌کنند،این اقدام نشان دهنده افکار سخیف آن‌ها است.

این نماینده سابق مجلس گفت: به یاد این جمله امام افتادم که فرمودند؛ بعد از من تلاش خواهند کرد تا از من انتقام بگیرند.

تندروها به دنبال تثبیت موجودیت خود هستند

اولیا با بیان اینکه این تفکر تلاش می‌کنند تا موجودیت خود را در کشور تثبیت کند و اجازه ندهند جریان‌هایی که مورد قبول مردم هستند حرف خود را مطرح کنند، گفت: این موضوع تلخی است و ما از این نگرانیم که اگر بنا باشد قانون اجرا نشود طرف مقابل هم به چنین شیوه‌ای متوسل شود، نگرانیم که آن دسته از افرادی که صبر ندارند دست به عمل مقابل بزنند واین آغاز آنارشیسم و هرج و مرج در کشور خواهد بود.

قانون اساسی اجرا نشود قانون جنگل حاکم خواهد شد

وی با بیان اینکه اگر قانون اساسی اجرا نشود، قانون جنگل حاکم خواهد شد، گفت: هر کس دهان بزرگتری داشته و فریادش بلند‌تر باشد حرفش به کرسی خواهد نشست.

اولیاء با بیان اینکه امیدورایم دولت تدبیر وامید جلوی این حرکات خودسرانه را بگیرد،‌ تاکید کرد: اگر وزارت کشور برخورد نکند طولی نخواهد کشید که به جای حاکمیت قانون، هوچیگری حاکم خواهد شد.

افزودن نظر جدید