ایجاد رعب وحشت امنیت نمی‌آورد

وزیر اطلاعات با بیان اینکه ایجاد رعب وحشت امنیت نمی‌آورد، تصریح کرد: اگر ایجاد امنیت به بهای بوجود آوردن استرس و اضطراب برای جامعه باشد، حالت خوبی نیست.

به گزارش امیدنامه به نقل از ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی گفت: کار نیروی حراست سخت و تعیین کننده است هرچند ممکن است این کار مانند دارو تلخ باشد، اما ارزش‌های خاص خود را دارد که صبر بر این تلخی‌ها دارای ارج است.

وی با بیان اینکه اهل بیت هدف خود را از جنگیدن احیای دین اسلام و اصلاح جامعه اعلام کرده‌اند٬ افزود: عزیزان حراست در اجرای قوانین و فعالیت‌ها باید روش ائمه و سیرو سلوک آنها را دنبال کنیم، کسانی هم که به امنیت تعدی می‌کنند و برهم زننده‌ امنیت هستند، باید از سوی حکومت اسلامی بازخواست شوند و با آنها برخورد شود. بنابراین باید در جامعه امنیت، رشد، سلامت و بالندگی وجود داشته باشد، البته نباید برای سلامت جامعه، مانع از حرکت روبه جلو شویم یا برای ایجاد حرکت، جلوی سلامت جامعه را بگیریم. همچنین برای ایجاد امنیت نباید رشد را متوقف کرد یا برای افزایش رشد در جامعه امنیت را از بین برد، چراکه هیچ ضرورتی ندارد برای ارتقای رشد در جامعه، فساد وجود داشته باشد فساد مانند انگل، خود مانع از رشد است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امنیت و نشاط در جامعه کنار هم قرار می‌گیرند٬ اظهار کرد:‌‌ همان گونه که پیامبر (ص) می‌فرمایند، خیر و برکتی در جامعه به وجود نمی‌آید مگر در پرتو امنیت و این مقوله، اهمیت بالایی دارد، از این رو، نیروی حراست از یک سو امنیت را به ارمغان می‌آورد و از سوی دیگر، زمینه رشد را در کشور فراهم می‌کند. بنابراین اگر کارمندی کاری را به تاخیر بیندازد تا از طریق آن رشوه دریافت کند، فساد است که باید با آن برخورد شود. حال‌‌ همان گونه که در عرصه‌های مختلف نظامی و غیر نظامی سردارانی داریم، سرمایه گذاران در بخش اقتصادی نیز همانند سردارانی هستند که رشد و توسعه را برای کشور به ارمغان می‌آورند، از این رو ایجاد دست انداز برای سرمایه گذاران سالم فساد است.

علوی با تاکید بر اینکه ایجاد رعب وحشت امنیت نمی‌آورد٬ افزود: اگر ایجاد امنیت به بهای بوجود آوردن استرس و اضطراب برای جامعه باشد، حالت خوبی نیست. هنر نیروی اطلاعاتی و حراستی این است که به گونه‌ای عمل کند که بدون اینکه حضور فیزیکی داشته باشد، امنیت برقرار باشد.

وی گفت: در فضای بسته عده‌ای تحریک می‌شوند تا آن فضا را بشکنند، ولی در شرایطی که فضای جامعه باز باشد، این اتفاق رخ نخواهد داد، هر چند باید به این موضوع نیز توجه کرد که خلاقیت توام با آرامش ایجاد می‌شود و صنعت و اقتصاد در این شرایط می‌توانند شکوفا شوند به تعبیری، فضای استرس خلاقیت کش است.‌‌ همان طور که دین مبین اسلام به آرامش و ادب در جامعه تاکید کرده و ایجاد رعب و وحشت را تنها ابزاری در مقابل دشمنان دانسته است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه ما حق نداریم در زندگی شخصی افراد سرک بکشیم، گفت: خداوند از حق الله می‌گذرد اما از حق مردم نمی‌گذرد، بنابراین، کار حراست اعتماد به کارکنان است و باید در چارچوب قانون و ادب با تمام افراد برخورد کند. به گونه‌ای که نام حراست مایه آرامش و باعث ایجاد انگیزه و فعالیت بیشتر آنها باشد نه کاهش انگیزه کارکنان سازمان شود.

وی افزود: شما با آبروی مردم سر و کار دارید و حافظ اسرار و بیت المال هستید. مردم باید با وجود حراست و سایر دستگاه‌ها احساس امنیت کنند و در مقابل نام حراست باید لرزه بر اندام خلافکاران بیندازد.

افزودن نظر جدید