بارش برف در ۶۰ درصد محورهای مواصلاتی اصفهان

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: طرح راهداری زمستانه در مناطق کوهستانی، برف گیر و پربارش از اول آذرماه و در سایر محورهای مواصلاتی استان اصفهان از ۱۵ آذرماه آغاز خواهد شد.

 بارش برف در ۶۰ درصد محورهای مواصلاتی اصفهان

به گزارش اميدنامه به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان اصفهان، فرزاد دادخواه اظهار داشت: طرح راهداری زمستانه در مناطق کوهستانی، برف گیر و پربارش از اول آذرماه و در سایر محورهای مواصلاتی استان اصفهان از ۱۵ آذرماه آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۷۵۰ نفر از نیروهای مجرب راهداری در این طرح به مردم خدمت رسانی خواهند کرد، اضافه کرد: در اجرای این طرح ۵۵۰ دستگاه ماشین آلات و بالغ بر ۲۰۰ دستگاه تجهیزات راهداری مانند نمک پاش و تیغه های برف روب به کار گرفته شده اند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان تصریح کرد: راهداری زمستانه در ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه های حوزه استحفاظی استان اصفهان اجرا خواهد شد.

ذخیره شن، ماسه و نمک مورد نیاز در انبارهای شهرستان های اصفهان

دادخواه به آمادگی کامل این معاونت برای زمستان سال جاری اشاره و بیان داشت: ذخیره شن، ماسه و نمک مورد نیاز در انبارهای شهرستان های اصفهان، آماده سازی راهدارخانه ها، تجهیز و تعمیر ماشین آلات و خرید تجهیزات جدید در حد امکان از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه به شمار می آید.

وی از برگزاری جلسات هماهنگی با دستگاه های ذی ربط اعم از پلیس راه، هلال احمر و اور‍ژانس خبر داد و گفت: بانک اطلاعاتی پروژه ها و پیمانکاران، روسای ادارات شهرستانی و راهداران برای دسترسی سریع به اطلاعات راه های استان اصفهان در حال تدوین است که به زودی منتشر و در اختیار مدیران ذی ربط قرار خواهد گرفت.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان اضافه کرد: در حال حاضر ۴۲ باب راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان اصفهان وجود دارد که در صورت نیاز، مردم در راه مانده در آن اسکان خواهند یافت.

 ۶۰ درصد از محورهای استان اصفهان تحت تاثیر بارش برف قرار می گیرند

دادخواه با اشاره به پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش های برف و باران در استان اصفهان تاکید کرد: استان اصفهان ۷۵ گردنه برف گیر دارد و در فصل بارش برف بیش از ۶۰ درصد از محورهای استان اصفهان تحت تاثیر بارش برف قرار می گیرند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید