تحمیل آقازاده ها و نورچشمی ها بر مصادر دانشگاه تهران

علی رغم وجود خوش بینی موجود بین بعضی از دانشگاهیان، مدارک و مستندات معتبر حاکی است که آقای دکتر فرهاد رهبر یکی از مجریان جدی سیاست رکود، رخوت و ایجاد فضای امنیتی و از محتوا انداختن محیط های دانشگاهی بوده است که توسط دولت پیشین و به خصوص شخص آقای کامران دانشجو پیگیری می شده است.

به گزارش امید به نقل از انصاف نیوز در این گزارش آمده است:درحقیقت آقای دکتر رهبر بر خلاف دیگر رؤسای دانشگاهها، بدون سر و صدا و با چراغ خاموش در جهت ایجاد بی اعتمادی و شکاف در بین دانشگاهیان، افت تحصیلی دانشجویان و به طور کلی ناکارآمد کردن با سابقه ترین و بزرکترین دانشگاه کشور یعنی دانشگاه تهران که از آن به عنوان نماد آموزش عالی نام برده می شود، قدم بر داشته است.

در ادامه ی این گزارش که عنوان آن «تحمیل آقازاده ها و نورچشمی ها بر مصادر علمی و آموزشی دانشگاه تهران» است، آمده: یکی از برنامه های ایشان در این راستا، جذب اعضای هیات علمی توصیه شده توسط جریانات ذی نفوذ خارج دانشگاه، بدون داشتن شرایط لازم و بدون نظر خواهی از گروه های آموزشی و همچنین جابجایی بعضی از دانشجویان نورچشمی خارج از ضوابط بوده است. در اینجا به چند مورد از آنها به عنوان نمونه اشاره می شود:

1- جذب و استخدام آقای دکتر کیومرث یزدان پناه که تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود را ار دانشگاه آزاد دریافت کرده است. این اقدام بر خلاف سیاست ها و ضوابط رایج دانشگاه تهران و علی رغم مخالفت های مکرر گروه ذیربط بوده است که ظاهراٌ با توصیه ی آقای مشایی انجام گرفته است. جالب است بدانید که ایشان به ریاست دانشکده جغرافیا نیز منصوب شده است.

2- انتقال غیر قانونی فرزند آقای دکتر محمد رضا مخبر دزفولی (دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی) از پردیس بین المللی کیش به پردیس قم (وابسته به دانشگاه تهران). لازم به توضیح است که دانشجویان پردیس کیش خارج از سیستم رسمی کنکور پدیرفته می شوند و انتقال آنها به دوره های دانشگاهی که دانشجویان آنها از طریق کنکور سراسری پدیرفته می شوند، ممنوع است. متأسفانه آقای دکتر مخبر با چنین استفاده هایی از موقعیت خود در دانشگاه تهران، اعمال نفود های فراوانی را در دنشگاه تهران مرتکب شده که نارضایتی هایی را در بین دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی به وجود آورده است. از جمله اکثر اطرافیان، دانشجویان و اعضای هایت علمی مرید خود را در پست های حساس منصوب کرده و یا آنها را به طور غیر قانونی و بدون داشتن حداقل صلاحیت اخلاقی - علمی لازم بورسیه کرده است.

3- جذب و استخدام آقای دکتر فکور، داماد آقای دکتر کامران دانشجو (وزیر سابق علوم) در دانشکده ی علوم و فنون، خارج از ضوابط و مقررات استخدامی. متأسفانه این دانشکده که در زمان آقای دکتر رهبر تأسیس شده، تبدیل به حیات خلوتی برای آقای دکتر رهبر و جریات سیاسی همسو با ایشان شده است تا کسانی را که به دلیل نداشتن شرایط لازم تحمیل آنها به دانشکده های مختلف (از جمله پردیس دانشکده های فنی) به راحتی امکانپدیر نباشد، در این دانشکده به کار گرفته شوند.

4- جذب و استخدام آقای دکتر روح ا.... رحمانی، داماد آقای دکتر حداد عادل خارج از ضوابط و مقررات استخدامی در دانشگاه علوم و فنون دانشگاه تهران. لازم به توضیح است که ایشان به علت اقامت طولانی مدت در آمریکا قادر نیستند زبان فارسی را به خوبی تکلم کنند.

5- استخدام آقای دکتر زائری، داماد آقای دکتر توکلی (نماینده ی فعلی مجلس شورای اسلامی) در دانشکده ی علوم اجتماعی [خارج از ضوابط].

 

دیدگاه‌ها

ازدکترفرجی داناخواستاربرکناری روسای تندرودانشگاهها ازجمله فرهادرهبرهستیم

جذب آقای جواد پور کریمی یکی از مخالفین جدی جریان اصلاحات که تا روز انتخابات در حمایت از تفکر احمدی نژاد و جلیلی از هیچ کوششی دریغ نکرد در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران

افزودن نظر جدید