تلاش برای ابقای مهره مشایی در نهاد مهم فرهنگی

حامیان یکی از عوامل جریان مشایی که ظاهرا علاقه زیادی به چسبیدن به کرسی خود در دولت قبل دارد و با اعتماد به نفس فراوان، در دولت روحانی در حال مهره چینی افراطیون و عوامل گروه موسوم به انحرافی در دولت است، ظاهرا اکنون که وزیر ارشاد سرانجام تصمیم به برکناری دیرهنگام وی گرفته، به شیوه جدیدی متوسل شده اند: استفاده از لولویی به نام "آمدن فاطمه حقیقت جو"!

به گزارش امید به نقل از  انتخاب، دست به عصا راه رفتن وزیر فرهنگ و ارشاد باعث شده تا کتابداران درگیر یک انتظار 6 ماهه برای تغییر رییس نه چندان کارآمد خود شوند و در همین حال انواع عملیات های روانی و تخریبی برای حفظ جناب منصور واعظی در کرسی رییس نهاد کتابخانه های عمومی به کار گرفته می شود.

در حال حاضر  خبرها حاکی از آن است که تعدادی از عوامل جریان موسوم به انحرافی که طی 20 روز گذشته به بدنه مدیریتی و اداری نهاد کتابخانه های عمومی تزریق شده اند، با برپایی جلسات و محافل و با کمک برخی از رسانه های مجازی خاص، مصاحبه و گزارش می سازند و به رسانه های مورد نظرشان می دهند و تازه ترین روش آنها استفاده از لولوی به نام آمدن فاطمه حقیقت جوست!

یکی از این اقدامات مصاحبه مجعولی بود که در تاریخ سه شنبه اول بهمن ماه در سایت"گ" به عنوان یکی از نزدیکان آقای ملک احمدی، گزینه ریاست نهاد کتابخانه ها درج شده است. این فرد ساختگی که نزدیک به آقای ملک احمدی دانسته شده، دیدگاه های فرهنگی ایشان را توضیح داده و علاوه بر مژده بازگشت خانم حقیقت جو به نهاد کتابخانه ها! اعلام کرده است که ایشان به شدت با ممیزی کتاب  هم مخالف است و به محیط باز و آزاد فکر می کند.

این گونه اقدامات به صورت گسترده در حال انجام است و از جمله تلاش شده همزمان با بیرون دادن مشکوک نامه درخواست ماموریت ملک احمدی از وزارت علوم به ارشاد و انتشار آن در خبرگزاری سازمان تبلیغات، او را مشارکتی معرفی کرده و درباره مسوول شدنش هشدار دهند.

در حالی که کسانی که مشی ملک احمدی را می شناسند، می دانند وی گرایش سیاسی تندی ندارد و اگر به سوابق وی نگاه کنیم، یکی از سوابق مدیریتییش، مدیرکل اجتماعی وزارت کشور در زمان آقای ناطق نوری بوده است و هنگامی که در سال 86 هنوز بیش از یکسال ونیم از دوره حکم ایشان باقی مانده بود، به محض صدور حکم جناب واعظی به عنوان دبیرکل نهاد، بدون کوچکترین مقاومتی و یا جوسازی رسانه ای و یا آویزان شدن به شخصیت های  نظام یا افراد ذی نفوذ سیاسی دیگر و در حالی که 170 نماینده مجلس هفتم از ابقای وی حمایت کرده بودند، بی هیچ اما واگری و بدون تودیع ومعارفه ، نهاد کتابخانه ها را  ترک گفت.

صرف نظر از این که اکنون به هیچ روی امکان بازگشت افراد تندرویی نظیر فاطمه حقیقت جو، نماینده مجلس ششم که مدتهاست در آمریکا اقامت دارد، به ایران و سپس گرفتن پست دولتی از سوی آنها وجود ندارد، وی در گذشته نیز در هیچ بخشی از نهاد کتابخانه ها حضور نداشته و از عضویت در دفتر تحکیم به کرسی نمایندگی مجلس ششم پرواز کرده بود.

علاوه بر حرکت غیر اخلاقی رسانه ای عوامل مورد نظر ، تماس و رایزنی هایی هم  با برخی از نمایندگان مجلس و سران موثر برخی از احزاب اصولگرا نیزگرفته شده است و با فضا سازی های کاذب از تغییرات مدیریتی در نهاد کتابخانه های عمومی کشورکه به حیاط خلوت جریان انحرافی تبدیل شده است احساس خطر می کنند.

شایان ذکر است انتصاب سخنگوی ستاد آقای مشایی بنام وحید.ش. به عنوان مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه های عمومی صدای کیهان را هم درآورد که در شماره چهارشنبه 2 بهمن ماه 92 از ائتلاف جریان انحرافی و اصلاح طلبان خبر داد و انتصاب آقای وحید.ش. را در این راستا ارزیابی کرد.

البته آدرس دهی کیهان کاملاً غلط بود، چون مدیریت فعلی نهاد از عوامل متمایل به کیهان که سالیان اخیر به مشایی و جریان موسوم به انحرافی روی آورده است، می باشد. بنابراین انتصاب مذکور، ائتلاف اصولگرایان با جریان انحرافی بوده است که خوب است کیهان هم معنای این مطلب را درک کند.

به نظر می رسد در صورتی که وزیر ارشاد باز هم انتصاب دبیرکل جدید را به تاخیر اندازد، این تخریب ها و جابجایی های گسترده مالی و جابجایی حساب ها و استخدام های خلق الساعه همچنان ادامه خواهد یافت.
 

افزودن نظر جدید