تلاش برای پاره کردن نطق علی مطهری

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی که اجازه نداده بود برخی نمایندگان، کاغذ مربوط به نطق علی مطهری را پاره کنند، می‌گوید یکی از نمایندگان می‌خواسته او را به بهانه‌ای، از مطهری دور کند.

به گزارش امید به نقل از ایلنا «عابد فتاحی» درباره دفاعش از علی مطهری گفت: باتوجه به شناختی که از آقای مطهری داشتم و می‌دانستم از آنجا که ایشان کلامی خلاف منافع ملی ما به زبان نمی‌آورند، احتمالاً مخالفت و اعتراض نمایندگان بنا بر انگیزه‌های سیاسی و جناحی صورت گرفته‌ است و به‌ همین‌ دلیل جلوی حمله به ایشان ایستادم.

این نماینده مجلس افزود: مطهری فرزند یکی از بزرگترین شهدای انقلاب است که ما روز شهادتش را به‌عنوان روز معلم می‌شناسیم و خود ایشان نیز همیشه با نطق‌های دلسوزانه‌شان چه در مجلس هشتم و چه در مجلس نهم ثابت‌کرده‌اند با دیگران تفاوت دارند».

وی ادامه داد: «نمی‌خواستم بگذارم آقای آقاتهرانی نطق مطهری را پاره کند، مگر آنکه از روی جنازه‌ام رد شود. آقای قاضی‌پور پیغام داد از ارومیه تماس گرفته‌اند و مسأله مهمی پیش آمده و من را با خود به گوشه صحن برد. وقتی کمی دور شدیم، ناگهان متوجه شدم احتمالاً می‌خواهند من را از صحنه دور کنند و بلافاصله بازگشتم و احساس کردم نمایندگان هر لحظه به آقای مطهری نزدیک‌تر می‌شوند. با عجله خودم را به آقای مطهری رساندم و از ایشان خواستم نطقش را پیش از آنکه توسط دیگر نمایندگان پاره ‌شود، به بنده بسپارد. در همین لحظه کریمی‌قدسی و آقامحمدی بار دیگر حمله کردند و نزدیک‌ بود در اثر موج فشار، مطهری به زمین بخورد و من ایشان را در هوا گرفتم و تنها انگشتان دستش کمی جراحت برداشت.

فتاحی همچنین اظهار کرد: در گیرودار اعتراض‌ها و حمله نمایندگان به مطهری، ناگهان متوجه حضور آقای نعیمی‌رز نماینده رزمی‌کار لاهیجان شدم. به مزاح در گوش او گفتم «توان اینکه جلوی شما را بگیرم، ندارم؛ بگذار فعلاً مسن‌ترها و کسانی را که بنیه ضعیف‌تری دارند کنار بزنم».

افزودن نظر جدید