شاگرد آیت الله منتظری، آیت الله جنتی را به مناظره فراخواند

آيت الله حاج شيخ حسين عرب، استاد دروس خارج حوزه های علميه كاشان در نامه ای به آيت الله جنتي، ضمن انتقاد شدید به سخنان امروز وی در ساده لوح خواندن مرحوم آیت الله منتظری؛ رفتارهای سیاسی آیت الله جنتی به ویژه در حمایت های عجیب از احمدی نژاد را یادآور شد.

به گزارش امیدنامه به نقل از انصاف نیوز،متن نامه ی این عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز کاشان به آیت الله جنتی با اصلاحاتی در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

آیت الله آقای جنتی؛ با سلام و حفظ احترام.

از اظهارات امروز شما در خطبه ی جمعه مانند بسیاری از خطبه های دیگرتان نهایت تاثر و تاسف خود را ابراز می دارم و بلکه با این اظهارات باید تسلیت عرض کنم.

۱- تعبیر به شیخ ساده لوح درباره ی فقیه ناموری که در جامعیت علمی و تبحر و احاطه بر آرای فقهای اسلام اعم از شیعه و چهار مذهب اهل سنت در عصر خود بی نظیر یا بسیار بسیار کم نظیر بوده است، خلاف عدالت و حداقل سخت صحت خطبه و نماز جمعه را مورد شک و تردید قرار می دهد.

شخصیت علمی و فقهی بزرگی که حداقل چیزی که می توان گفت اینست که بسیاری از شاگردان او از حضرتعالی از نظر فقهی قوی ترند. کوچک ترین شاگرد آیت الله العظمی منتظری رضوان الله علیه بنده حقیر هستم. یکبار دیگر در نامه به فقهای شورای نگهبان حضرتعالی را به مناظره ی فقهی و اصولی دعوت کرده [لینک]، الان نیز تکرار می کنم بنده بر سر قرار خود هستم، کافیست که فقط چند ساعت قبل، اطلاع داده شود در هرکجا و هر زمان آماده ی بحث با شما هستم.

۲ – آیا تعبیر به شیخ ساده لوح شایسته ی آقای منتظری است یا …؟ آقای منتظری ساده لوح بود یا کسی که تا آخرین تیر در چله آنگونه از احمدی نژاد حمایت کردید؟

پدیده ی احمدی نژاد همه را حتی جلوی سلطنت طلب ها شرمنده کرد. به هشتاد نود سال قبل برگردید. اولین نخست وزیر رضاخان چه کسی بود؟ محمد علی فروغی که فعلا کاری به گرایش های مذهبی او و این که عضو فراماسونر بوده یا نه ندارم، اما او دانشمندی مسلم و ادیبی برجسته و مصحح آثار ماندگار سعدی و نویسنده ی کتاب ارزشمند سیر حکمت در اروپا که رفیق قدیمی شما جناب آقای مصباح یزدی و تیم فلسفی او با همه ی توش و توان علمی و فلسفی خود، هنوز که هنوز است از این اثر ارزشمند در تحقیقات خود بهره می گیرند. اما احمدی نژاد که شما به عنوان رییس جمهور کشور اسلامی دو بار تایید و با آن جبهه بندی محکم از او حمایت کردید از نظر ادبیات نازل ترین و شرم آور ترین ادبیات را به کار می برد که از ذکر کلمات او معذورم. آقای منتظری شیخ ساده لوح بود؟ جنابعالی نامه ی چنین فردی [احمدی نژاد] را به رئیس جمهور آمریکا از الهامات الهی دانسته و در همین خطبه ی جمعه ی تهران ابراز داشتید که باید در کتب درسی آورده شود؛ مانند نامه ی امام به گورباچف؟!

آقای منتظری شیخ ساده لوح بود؟ حضرتعالی برخلاف اخلاق و عرف جهانی مرگ پادشاه عربستان را تبریک گفته و باعث آن همه بگو مگو و گوشه و طعنه و بلکه هزینه برای جمهوری اسلامی شدید.

۳ – یکی از بی انصاف ترین داوری هایی که امروزه انجام می گیرد و متاسفانه در خطبه ی امروز جنابعالی هم شاهد بودیم اینست که اعتراض مرحوم آیت الله منتظری درباره ی اعدام های سال ۶۷ چه از نظر حکم و چه از نظر موضوع، حمایت از منافقین تلقی می شود و این شما هستید که باید پاسخگوی این داوری غیر عادلانه و غیر منصفانه در روز قیامت باشید و نه آقای منتظری.

۴ – جناب آقای جنتی حضرتعالی در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی و چند دوره ی مجلس خبرگان به ویژه دوره ی اخیر، صدها نفر را رد صلاحیت کرده اید، آن هم بر اساس گزارشات یکطرفه که به طور جزم و یقین می توان گفت پاره ای از آنها از اساس، دروغ و تهمت و تحریف و قلب واقعیت بوده و نیز بکار گیری استانداردهای دوگانه و بدون شنیدن دفاعیات افراد رد صلاحیت شده و این شما هستید که باید در دنیا و عقبا جواب خدا و خلق او را بدهید.

۵ – جناب آقای جنتی؛ کوکبه ی قدرت ممکنست چند صباحی با تمام قدرت بتازد اما هرچه حرکت آن بیشتر باشد ممکنست به طور طبیعی دچار فرسودگی درونی شده و گاهی هم از بیرون دچار باتلاقی غیر قابل پیش بینی شود که دیگر نتواند قدم از قدم بردارد. در آن هنگام سرنشین های آن وقتی متوجه می شوند که به پدیده ی گذشته و اُحدوثه عبرت تبدیل شده است. نیک می دانید که حضرت عالی در انتخابات خبرگان – صرف نظر از اعتراضات رقبا و اخبار دیگر – با همه ی تلاش های سازمان یافته ای که برایتان صورت گرفت در مرز حذف بودید. قال مولانا امیرالمؤمنین علیه السلام ما اکثرالعبر و اقل الاعتبار. والسلام علیکم و رحمه الله.
جمعه ۱٩\٦\٩٥ برابر با ۷ ذی الحجه الحرام ۱۴۳۷
حسین عرب

افزودن نظر جدید