ضرب شست لاریجانی به تندروهای مجلس

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اظهارات حمید رسایی درباره ماجرای 22 بهمن قم، گفت: اگر در این هشت سال آقای احمدی‌نژاد، یک بار جلوی این کارهای او می‌ایستادید این وضع پیش نمی‌آمد.

به گزارش امید به نقل از ایسنا،حمید رسایی در تذکر آیین‌نامه‌ای خود خطاب به رییس مجلس اظهار کرد: تشکر می‌کنم که بعد از اصرار زیاد و برخلاف رویه‌ای که همیشه در شما حاکم بوده اجازه دادید که من صحبت کنم. کسی را فرستادید که برود و مشروح مذاکرات را بیاورد در حالیکه همه خبرگزاری‌ها اینکه یک نماینده درباره من چه صحبتی کرده را منتشر کردند.

علی لاریجانی خطاب به وی گفت:‌ این حرف شما هم خوب نیست. با تعریض صحبت نکنید. خیلی متاسفم که شما عادت کردید حرف‌های خود را با تعریض بیان کنید. شما گفتید آقای قاضی‌پور به شما توهین کرده و من خواستم که متن مذاکرات را بیاورم، هنوز متن را نیاوردند اما شما اصرار زیادی کردید و گفتم تذکرتان را بگویید حالا چیزی هم طلبکار هستید.

رسایی در ادامه افزود: من صبح در تذکر خود صراحتا اعلام کردم که بعد از قصه‌ای که در قم اتفاق افتاد مصاحبه کردم و محکوم کردم و گفتم کار درستی نبوده و آنها که در حرم بودند اشتباه کردند اما در بیانیات رهبری هم اشتباه آنها مرحله پنجم بود. رهبری گفتند اشتباه اول از سوی استیضاح‌کنندگان، اشتباه دوم از سوی احمدی‌نژاد در ماجرای سی‌دی و اشتباه سوم از سوی برخی نمایندگان به دلیل توهین به رییس‌جمهور صورت گرفته و اشتباه چهارم هم این بوده که شما قدری زیاده‌روی کردید.

لاریجانی در این باره گفت: این ترتب را شما قائل هستید. رهبری ترتبی قائل نشدند.

رسایی همچنین یادآور شد: رهبری همچنین فرمودند اینهایی که من می‌گویم بهانه‌ای نشود که عده‌ای دوباره راه بیفتند و بگویند کاری که در قم اتفاق افتاده کار غلط و اشتباهی بوده است. حالا موضوع را پیگیری کردید و دست‌تان درد نکند.

این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد: جملاتی را از رهبر معظم انقلاب می‌خوانم آنجا ایشان خطاب به هیات رییسه فرموده‌اند موضوع را پیگیری کنید.«شما می‌توانید به رییس‌جمهور تذکر بدهید، سوال کنید، استیضاح کنید، ولی نمی‌توانید به هیچ کس توهین کنید»، شما (لاریجانی) فرمودید این کمیته را درست کردید چون به رییس یک قوه اهانت شده بود، کار خیلی خوبی کردید.

لاریجانی در این میان افزود: من گفتم به حرم حضرت معصومه (س) و 22 بهمن هم اهانت شد. حرم حضرت معصومه (س) مهم‌تر از رییس یک قوه است.

رسایی ادامه داد: شما فرمودید بحث شخص من نبوده است.

وی اضافه کرد: رهبری در فرمایشات‌شان به هیات رییسه همچنین گفتند نمی‌توانید به هیچ کس توهین کنید بخصوص رییس‌جمهور، رییس‌جمهور یک مقام محترم است. همیشه روسای‌جمهور در مجالس مخالفینی داشتند که اینطور به رییس‌جمهور توهین کردند، این رفتار اهانت‌آمیز ظلم و ناحق بود.

لاریجانی گفت: توهین همه جا اشکال دارد، رییس‌جمهور آمدند اینجا و به مجلس توهین کردند. شما یک بار هم می‌آمدید و می‌گفتید رییس‌جمهور که به مجلس توهین کرد، به مجلس بر خورد.

رییس مجلس یادآور شد: اشکال ما دقیقا همین است. عده‌ای وقتی به مجلس توهین می‌کنند هیچ مشکلی ندارد از مجلس دفاع کنیم فقط باید رییس دفاع کند؟! شما هم نماینده مجلس‌ هستید دفاع کنید.

وی همچنین در پاسخ به فریادهای حمید رسایی که می‌خواست سخنان خود را ادامه دهد، گفت: شما وقت گرفتید و بلاوجه صحبت کردید. شما دارید به مجلس توهین می‌کنید. اگر در این هشت سال آقای احمدی‌نژاد یک بار جلوی این کارهای او می‌ایستادید این وضع پیش نمی‌آمد.

دیدگاه‌ها

اقتدار گرایان همیشه دو جور استاندارد دارند و داشته اند و امیدواریم نداشته باشند !!! استانداردی برای کارها و قبول مسئولیت اعمال خودشان . استاندارد دیگری در مورد متهم کردن دیگران و بو کشیدن انها و از این دست کاراگاه بازی ها و قصاص قبل از جنایت برای رقیبان . البته رقابت معنایی درستی برای تعاملات اجتماعی این گروه (اقتدار گرا) با سایر گروه ها نیست ،زیرا از نظر آنان فقط خودشان هستند و دیگران وجود ندارند و حقی هم ندارند معمولن .

افزودن نظر جدید