عارف:هیچ گروهی حق ندارد مانع برگزاری همایش‌های قانونی شود/جریان‌های سیاسی از بسیج استفاده ابزاری نکنند/در جریان اصلاحات نمی‌توان بین احزاب وزن کشی کرد

رئیس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: هیچ گروهی حق ندارد مانع برگزاری همایش‌های قانونی شود. اگر هر جریانی به خود اجازه دهد مراسم‌های رقیب را بر هم بزند آرامش کشور به چالش کشیده می‌شود و مطمئنا تبعات بر هم خوردن آرامش کشور بر عهده کسانی است که می خواهند در آستانه انتخابات مجلس جو کشور را متشنج کنند.

به گزارش امیدنامه، دکتر محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با فعالان سیاسی استان البرز،شهرستان محمود‌آباد و اعضای تشکل همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان،با اشاره به هفته بسیج،فرمان تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی(ره) را از ابتکارات رهبر فقید انقلاب دانست و گفت: ویژگی اصلی بسیج، مردمی بودن آن است و اعضای این نهاد ارزشی باید تلاش کنند همانند دوران دفاع مقدس در کنار مردم باشند و در تحکیم وحدت ملی تلاش کنند.
وی با اشاره به داوطلبانه بودن عضویت در بسیج مستضعفین،خاطرنشان کرد: فعالیت‌های داوطلبانه تاثیرش به مراتب بیشتر ازانجام وظایف سازمانی  است و تاکنون اعضای بسیج مستضعفین در فعالیتهای عمرانی بخصوص در روستاها منشاء خدمات موثری بودند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ورود اعضای بسیج به  جناح بندهای سیاسی لطمات جبران ناپذیری به این نهاد ارزشی می زند و جریان‌های سیاسی هم نباید برای اهداف جناحی خود از بسیج استفاده ابزاری کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه پیش آمده در جریان برگزاری همایش اصلاح‌طلبان در قرچک ورامین با قدردانی از ورود به موقع وزارت کشور به این مساله،گفت: همه جریان‌های سیاسی باید بتوانند در چارچوب قانون نشست‌ها و همایش‌های خود را آزادانه برگزار کنند و هیچ گروهی حق ندارد مانع برگزاری همایش‌های قانونی شود. اگر هر جریانی به خود اجازه دهد مراسم‌های رقیب را بر هم بزند آرامش کشور به چالش کشیده می‌شود و مطمئنا تبعات بر هم خوردن آرامش کشور بر عهده کسانی است که می خواهند در آستانه انتخابات مجلس جو کشور را متشنج کنند.
عارف ادامه داد: از کسانی که باید مظهر قانون گرایی و ادب باشند انتظار می‌رود کاری نکنند که مردم از آنها روی برگردانند.
رئیس شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان همچنین با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند با یک لیست در انتخابات حضور پیدا کنند،گفت: باید از طرح مسائلی که به همگرایی اصلاح‌طلبان آسیب جدی می زند پرهیز کرد و تاکنون جلسات شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با همدلی و همگرایی همه احزاب و شخصیت‌های عضو برگزار شده است وعدم حضور برخی احزاب و شخصیت‌های اصلاح‌طلب در این شورا به معنا  نادیده گرفتن آنها نیست و حتما در کارگروه‌های مختلف از نظرات این بزرگواران استفاده خواهد شد.
وی تصریح کرد: هیچ حزب و تشکلی نمی‌تواند خود را محور یک جریان بداند و در بدنه اصلاح‌طلبان خروجی تمام تصمیمات بر اساس خرد جمعی صورت می گیرد.
عارف با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید آسیب پذیری خود را به حداقل برسانند،تاکید کرد:در جریان اصلاحات نمی‌توان بین احزاب مختلف وزن کشی کرد و اگر به دنبال سهم خواهی و وزن کشی باشیم ضرر خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه در همه حوزه‌های انتخاباتی معیار انتخاب کاندیدا یا کانیداهای آن حوزه بر اساس شایستگی و رای آوری آنها و با محوریت شورای اصلاح‌طلبان حوزه و استان صورت می گیرد،خاطرنشان کرد: باید اتفاقی که در انتخابات 92 صورت گرفت برای انتخابات‌های آینده و از جمله انتخابات اسفند ماه سال جاری الگو شود.

افزودن نظر جدید