عارف:چرا قالیباف درباره حضور کاندیداهای مختلف جریان اصولگرا پاسخ نمی‌دهد؟/رسانه ملی عملکرد یکسویه دارد/کاندیدای اصلی ما روحانی است

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت که کاندیدای اصلی اصلاح طلبان روحانی است.

به گزارش امیدنامه، دکتر محمدرضا عارف در حاشیه همایش بانوان حامی روحانی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره احتمال تغییر کاندیدای اصلاح‌طلبان به جهانگیری با توجه به فعال شدن ستادهای انتخاباتی وی پس از مناظره روز گذشته، اظهار داشت: این مسائل را رسانه‌های اصولگرا مطرح می‌کنند.روز گذشته آقای جهانگیری در پاسخ به اظهارات آقای قالیباف به خوبی پاسخ دادند.چرا آقای قالیباف خودشان ب درباره حضور کاندیداهای مختلف جریان خودشان پاسخ نمی‌دهند؟به  ما خیلی شفاف و  با صراحت و شجاعت اعلام کردیم که کاندیدای اصلی ما آقای روحانی است، در عین حال لازم می‌دانیم یکی دو نفر از جریان اصلاحات در صحنه حضور داشته باشند. با توجه به ضرورت مشارکت اکثریت مردم و در عین حال روز آخر در این باره تصمیم‌گیری می‌کنیم.
وی افزود: عجیب است رسانه‌های اصولگرا از خود عبور کردند و به اصلاح‌طلبان چسبیدند که ما از اول اعلام کردیم غیر از آقای روحانی کاندیدای دیگری هم خواهیم داشت و به همین هم عمل کردیم.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره اینکه چه زمانی کاندیدای قطعی و نهایی اصلاح‌طلبان اعلام می‌شود؟ گفت: روندی را داریم که جلو می‌رویم، تصمیم جمعی است و فردی نیست. شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصمیم‌گیری  می‌کند و انشاءالله به موقع تصمیم منطقی را خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به عملکرد مناسب جهانگیری در مناظره روز گذشته آیا جهانگیری را شخصیت مناسبی برای ریاست جمهوری می‌بینید یا خیر افزود: اصلا این مقایسه را شما از کجا انجام دادید؟ آقای جهانگیری ظرفیت بالایی دارد و او را از جمله ظرفیت‌های برجسته می‌دانیم.

عارف بر همین اساس اضافه کرد: همانگونه که قبلا هم اشاره کردم ادامه مسیر 92 برای ما مهم است ولی در عین حال کاندیدای اصلی ما روحانی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درنهایت یک کاندیدا برای ریاست جمهوری خواهید داشت گفت: انشاءالله به این می‌رسیم.

رئیس فراکسیون امید همچنین در ارتباط با عملکرد صدا و سیما گفت:متاسفانه عملکرد رسانه ملی یکسویه است و امیدوارم در موسم انتخابات عملکرد متعادلی داشته باشد.

افزودن نظر جدید