عارف: دلواپسان هشت سال گذشته هم دلواپس بودند؟/شورای رهبری اصلاحات در مقابل شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیست

رییس بنیاد امید ایرانیان با بیان این که همگان باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند تا دیدگاه‌های مختلف با توجه به ساز و کارهای قانونی مطرح شوند، گفت: من به خاطر اهانتی که از جانب یک گروه خودسر به نوه امام (ره) وارد شد متاسفم.

به گزارش امید،دکتر محمدرضا عارف عصر امروز در حاشیه اولین کنگره شاخه جوانان بنیاد امید ایرانیان در جمع خبرنگاران درباره لغو سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در بروجرد گفت: جای تاسف است که یک گروه خودسر اجازه نمی‌دهد که نوه امام از طریق تریبون‌های قانونی اعلام نظر کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره دیدار با هاشمی‌رفسنجانی، روحانی و سیدحسن خمینی و تشکیل شورای رهبری اصلاحات گفت: شورای رهبری اصلاحات یک پیشنهاد است.

وی ادامه داد: آنچه به عنوان اصل مسلم می‌دانم این است که هم اصلاح‌طلبان به اجماع برسند و با یک لیست با ساز و کاری که داخل جبهه اصلاحات طراحی می‌شود در انتخابات شرکت کنند و همچنین در جبهه اصولگرایان؛ که این آرزو و راهبرد من در انتخابات است؛ حتی ائتلاف این 2 جریان اصیل را مطرح خواهم کرد اما هنوز هیچ تصمیمی در مورد چگونگی اجماع رسیدن در جبهه اصلاحات نشده است؛ قاعدتا حرف‌ها و نظراتی مطرح می‌شود تا به طور طبیعی به یک جمع‌بندی برسیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه شورای رهبری اصلاحات در تقابل با شورای هماهنگی اصلاحات نیست، گفت: این شورا برای من عزیز است و برایم از حقوق مساوی برخودارند و امیدوارم با تفاهم و همدلی با اصلاح‌طلبان به اجماع برسیم.

عارف درباره برگزاری همایش دلواپسیم اظهار داشت: هر جریانی حق دارد درباره هر مسئله‌ای اظهارنظر کند و دولت هم باید آستانه تحمل خود را بالا ببرد چرا که مردم جواب می‌دهند منتهی کسانی که دلواپس هستند بگویند 8 سال گذشته که رشد اقتصادی منفی داشتیم و حدود 700 میلیون دلار مصرف شد آیا دلواپس بودند یا خیر؟ که امیدوارم همیشه دلواپس هستند؛ چرا که دلواپسی چیز با ارزشی است.

عارف درباره افتتاح دیگر دفاتر استانی بنیاد امید ایرانیان نیز گفت: امیدواریم در همه استانها دفاتر بنیاد را افتتاح کنیم و در حال حاضر با دفتر در 4،5 استان موافقت اولیه انجام شده است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید  جو خفقانی که دولت علیه منتقدان ایجاد کرده است مانند دولت سازندگی  است، گفت: بنده اطلاعی از دولت ندارم اما با روحیه‌ای که روحانی سراغ دارم بعید می‌دانم که اجازه دهد انتقاد نشود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه انتقاد کمک می‌کند، افزود: بنده بر انتقاد حتی انتقاد غیرسازنده اصرار دارم و آن را مفید می‌دانم و اگر انتقاد غیرسازنده باشد که مردم قضاوت خواهند کرد و اگر سازنده باشد که باید به آن عمل کرد.

عارف در پاسخ به سئوال دیگری درباره اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر شناسنامه‌دار بودن منتقدان گفت: شاید منظور رئیس‌جمهور این بوده که هر تشکل و گروهی به اسم خودش موضع بگیرد تا بتوان به آن جواب داد؛ البته نمی‌دانم منظور ایشان چه بوده است؟ اما خود بنده قبل از ایشان بحث شناسنامه‌دار بودن تشکل‌ها را مطرح کردم.

وی افزود: انتظار داریم همه تشکل‌ها به سمت اخذ مجوز و حرکت در چارچوب اساسنامه و مرامنامه‌شان حرکت کنند که به صلاح کشور است و به نهادینه کردن دموکراسی نیز کمک می‌کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا دیدارهای خود را ادامه می‌دهید، اظهار داشت: دیدار خاصی با کسی نداشتم البته نسبت به بزرگان ارادت دارم و هر از چندگاهی خدمت یکدیگر می‌رسیم و خوش و بشی می‌کنیم اما دیدار خاصی برای کار خاصی نداشتم.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید