محمدرضا عارف:آنچه باعث ماندگاری ناصر حجازی شد،اخلاق‌مداری او بود

رئیس فراکسیون امید تاکید کرد:آنچه باعث ماندگاری یک ورزشکار می شود صرفا افتخارات ورزشی نیست بلکه اخلاق مداری او است.

به گزارش امیدنامه،دکتر محمدرضا عارف مراسم جایزه حجازی که به مناسبت سالگرد درگذشت او  با حضور جمعی از ورزشکاران و هنرمندان  در کتابخانه ملی برگزار شد ، با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس و تبریک سالروز سوم خرداد ،گفت: ورزشکاران و هنرمندان تاثیر بسیار شگرفی بر جامعه و جوانان دارند و قهرمانان مدال اخلاق را همیشه بر سینه دارند و اخلاق به همراه قهرمانی ارزشمند است.

وی افزود: قهرمانان بسیاری از اعصار گذشته در جامعه موثر بودند و روحیه قهرمانی باعث الگوسازی برای جوانان شده است.

عارف در ادامه با اشاره به  یادآوری اخلاق مداری جهان پهلوان تختی اظهار کرد: این اخلاق مداری زبان زد همگان است چرا که تختی با اخلاق نیکو خود باعث شد حتی رقیبان وی نیز بر مرام و معرفت او اعتراف کنند و این قهرمانی همیشه جاودانه است.

وی  با بیان اینکه مدال آوری خوب است، گفت: هنرمندان و ورزشکاران ما بدانند به خاطر تاثیری که بر جامعه دارند باید اخلاق،جوانمردی وگذشت را برای جوانان الگوسازی کنند و مدال آوری همراه با اخلاق و دیگر رفتارهای هنجار جامعه اهمیت دارد.

وی با تاکید براینکه ناصر حجازی علاوه بر ورزش استوره اخلاق و رفتار در ایران بود، به فرهنگی بودن انقلاب ایران اشاره کرد و افزود: در چهار دهه گذشته به دلیل مشکلاتی که جمهوری اسلامی ایران با آن مواجه بود، فراز و نشیبی در الگوسازی اخلاقی بوده است.

عارف با بیان اینکه حجازی بسیار اخلاق مدار و نماد معرفت بود،اضافه کرد: در صورتی که هنرمندان و ورزشکاران پایه های اخلاقی را در کارهای خود قرار دهند به طور قطع تاثیر بسیار شگرف آن از دهها کتاب اخلاقی بیشتر است.آنچه باعث ماندگاری حجازی شد اخلاق مداری او بود.

وی با اشاره به اینکه با تکیه برنخبگان،وزشکاران و می توان در جامعه الگوهای مناسب ایجاد کرد، گفت: در زمانی که خود جوانی بودم حجازی را به عنوان الگوی اخلاق و مرام می دانستم و الحق که چنین بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همکاری هنرمندان و ورزشکاران را ابتکار عملی خوبی توصیف کرد و از برگزاری نخستین جشنواره حجازی توسط هنرمندان، ورزشکاران و خانواده مرحوم حجازی قدردانی کرد.

افزودن نظر جدید