محمدرضا عارف : جامعه بیش از هر زمان دیگر به آرامش و محور قرار دادن اصل گفت‌وگو و شنیدن مطالبات مردم از سوی حاکمیت و پرهیز جدی از خشونت نیاز دارد/ اعمال تروریستی در تعارض با تمام ارزش‌ها و مبانی انسانی، الهی و توحیدی است

محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس بنیاد امید ایرانیان با صدور پیامی به مناسبت حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ با بیان اینکه خشونت به هر صورتی باشد - چه در رابطه حكومت با مردم، چه روابط مردم با مردم و چه در رابطه ملت های مسلمان با دیگر ملت ها - مردود است تاکید کرد: جامعه ما امروز بویژه در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگر به آرامش و محور قرار دادن اصل گفت وگو و شنیدن مطالبات مردم از سوی حاکمیت و نیز پرهیز جدی از خشونت نیاز دارد .

    حادثه تلخ تروریستی در حرم حضرت شاهچراغ که باعث شهادت و زخمی شدن جمعی از هموطنان عزیزمان شد موجب اندوه و تاثر فراوان گردید.

    اعمال تروریستی نه تنها در تعارض با تمام ارزش ها و مبانی انسانی، الهی و توحیدی است بلکه از ناحیه جامعه بشری نیز به شدت محکوم و مردود است.

    جامعه ما امروز بویژه در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگر به آرامش و محور قرار دادن اصل گفت وگو و شنیدن مطالبات مردم از سوی حاکمیت و نیز پرهیز جدی از خشونت نیاز دارد روحیه ایرانی هم با خشونت مخالف است و خشونت به هر صورتی باشد - چه در رابطه حكومت با مردم، چه روابط مردم با مردم و چه در رابطه ملت های مسلمان با دیگر ملت ها - مردود است. البته آنجا كه مورد خشونت قرار گیریم، می ایستیم و این هم روحیه ایرانی است كه از اسلام گرفته است. بدین وسیله مراتب همدردی خود را با بازماندگان این حادثه تروریستی اعلام می دارم و برای آسیب دیدگان، شفای عاجل و بهبودی و سلامتی آرزو می کنم.

    محمدرضا عارف

افزودن نظر جدید