مشایی:باید در انتخابات کاندیدا می‌شدم

اسفندیار رحیم مشایی بی آنکه نامی از احمد جنتی و سایر اعضای شورای نگهبان ببرد٬ گفته «آن ها که رد صلاحیتم کردند در برابر خدا جواب خواهند داد.»

به گزارش امید به نقل از  سایت «نکات پرس» رحیم مشایی این مطلب را در جمع گروهی از حامیان خود بیان کرده و افزوده است: «اگر تایید می شدیم با رای بالایی هم انتخاب می شدیم.»

وی در دفاع از نامزدی خود در انتخابات اخیر ریاست جمهوری گفته اگر نامزد انتخابات نمی شد٬ اقدام وی عملی «ضد ولایت فقیه» بود.

رحیم مشایی همچنین اظهار کرده که اگر نامزد نمی شد «مطمئنا می گفتند این ها نیامدند تا جمهوری اسلامی در انتخابات با رای بالایی مواجه نشود. این ها اتهاماتی بود که حتما می زدند.»

وی در عین حال گفته که «اگر نمی آمدیم می گفتند این ها {تیم احمدی نژاد} پرونده داشتند، جا زدند.»

اسفندیار رحیم مشایی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرده که احمدی نژاد و وی قصد «فعالیت سیاسی» ندارند و «از جانب آنها به انسجام جامعه خدشه ای وارد نخواهد شد.»

وی همچنین گفته در حال حاضر «راه برای افکار و اندیشه های احمدی نژاد باز نیست.»

رحیم مشایی نامزد مورد حمایت محمود احمدی نژاد در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود که صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان رد شد.

وی علت رد صلاحیت خود را به طور تلویحی مرتبط با رد صلاحیت اکبر هاشمی از سوی شورای نگهبان دانسته و گفته است: «ما اگر نمی آمدیم با چه بهانه ای می خواستند آن ها را حذف کنند.اگر نمی آمدیم می گفتند اینها با هم تبانی کرده اند. می گفتند اینها رفتند کنار که آنها بیایند و الی آخر.  و باز اتهام دیگری متوجه ما بود. نیامدنی برای ما در کار نبود. باید می آمدیم. وگرنه من خیلی برای آقای احمدی نژاد استدلال کردم که "ول کنیم!" چرا ول کنیم؟ چون اصلا شرایط ما وجود نداشت. »

رحیم مشایی همچنین اظهار کرده که پس از رد صلاحیت خود از سوی شورای نگهبان به همراه محمود احمدی نژاد نامه ای خطاب به رهبری نوشته بود.

افزودن نظر جدید