نامه فراکسیون امید به فانی: استعفا دهید

سخنگوی فراکسیون امید از نامه‌ی این فراکسیون به وزیر آموزش و پرورش برای پذیرش استعفا خبر داد.

به گزارش امیدنامه به نقل از خبرگزاری ها، بهرام پارسایی در جمع خبرنگاران با اشاره به این تصمیم فراکسیون امید گفت: شاهد هستیم که در دولت روحانی و وزارت آموزش و پرورش حقوق فرهنگیان افزایش یافته و آنها می‌توانند مطالبات صنفی خود را بدون وحشت پیگییر کنند و فعالیت‌های سیاسی‌شان را در فضای خوبی انجام دهند.

او ادامه داد:‌ اما به دلایل مختلف از جمله مطالبات موجود در جامعه فرهنگی فراکسیون امید امروز طی نامه‌ای از آقای فانی درخواست کرد که در راستای حرمت به مطالبات فرهنگیان و افکار عمومی گزینه استعفا را در پیش گرفته و استعفا دهند. همچنین مکاتبه‌ای با رئیس جمهور مبنی بر پذیرش این استعفا داشتیم. امیدواریم آن چه که خیر ممکلت و مردم است در  پیش آید.

پارسایی همچنین گفت: آقای فانی در مقابل فشارها کوتاه نیامد و شاید حقش این بود که به صحن آمده و از خود دفاع کند اما حس کردیم برای تعامل با دولت در جهت منافع ملی، که هجمه‌های ناحقی در حق دولت شده این اقدام انجام شود. البته معتقدیم اگر آقای فانی در جلسه‌ استیضاح هم حضور پیدا می‌کرد استیضاحش رای نمی‌آورد ولی به خاطر حرمت فرهنگیان این درخواست را مطرح کردیم.

سخنگوی فراکسیون امید با تاکید بر این که آخرین گزینه‌ی فراکسیون امید استیضاح است درباره‌ی گزینه‌های پیشنهادی گفت: صحبتی در این زمینه نشده اما گزینه‌ای که فرهنگیان از آن استقبال می‌کردند آقای نجفی است.

او در پایان ابراز امیدواری کرد که تغییر سه وزیر در کابینه فرصتی را برای ترمیم کابینه فراهم آورد.

افزودن نظر جدید