نقویان: خاتمی متعلق به یزد نیست بلکه متعلق به ایران است/خداوند سایه رهبرانقلاب و سایه خاتمی را مستدام بفرماید

استاد حوزه و دانشگاه گفت: حسن رفتار، اسلام را جهان شمول خواهد کرد نه شمشیر داعش.

به گزارش امید به نقل از یزدی نیوز،حجت الاسلام ناصر نقویان در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید صدوقی که به همت کانون اندیشه و احسان توحید در موسسه اطلاعات و باحضور حدود سیصد نفر از یزدی تباران برگزار شد، با اشاره به تاکیدات قرآن کریم گفت: اینکه عملی از روی اخلاص باشد و از روی حق انجام شود، کافی نیست و نیاز به وجه سومی دارد.

وی گفت: این وجه، حسن عمل است و می بایست وجود داشته باشد.

ناصر نقویان گفت: یک عمل استاندارد و قابل قبول در نگاه پروردگار، عملی نیست که صرفا اخلاص در آن باشد یا عملی که مطابق با حق باشد.

ناصر نقویان در این ارتباط به آیه الَّذِی خَلَقَ الْمَوْتَ وَ الْحَیاةَ لِیبْلُوَکُمْ أَیکُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا اشاره کرد و گفت: اعمال ما نیازمند «حُسن» و زیبایی است. اگر حق با ما بود و اخلاص نیز در آن وجود داشت ولی از مفهوم حسن تهی بود، آن عمل پذیرفته نیست و در آن شکی نیست.

حجت الاسلام نقویان گفت: چه بسیاری حسن رفتارهایی است که در عدم استفاده از حق اتفاق می افتد که برای نمونه می شود به کوتاه آمدن ها از حق در زندگی و در نتیجه زیباتر عمل کردن اشاره کرد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت رفتار حسن توسط ائمه اطهار، به رفتار علی علیه السلام در قبال خوارج پرداخت و گفت: برخی در آن زمان منافق و کافر بودن آنان را مطرح می کردند ولی حضرت گفت این ها برادران ما هستند.

حجت الاسلام ناصر نقویان سپس گفت: باید دید میان رفتار علی ابن ابیطالب و مرزبندی های امروز جامعه ما چه تناسبی وجود دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر معتقدیم یک روزی این دین جهان شمول خواهد شد، قطعا با جنایات و شمشیر داعش نخواهد بود، چون باطل رفتنی است و این قانون عالم است.

وی افزود: قطعا دین با حقانیت هم جهانی نخواهد شد چراکه خیلی ها حق دارند ولی منزوی اند. قطعا با اخلاص هم نیست، و قطعا آن روز با «حسن» رفتار آن «طاووس بهشتیان» جهانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: مفاهیم قرآن با «حسن» یا با مترادفات «حسن» عجیب شده و اصرار بر رفتار زیبا دارد.

حجت الاسلام نقویان در بخش دیگری از سخنان خود، هنگام ورود سیدمحمد خاتمی به مراسم گفت: آقای خاتمی متعلق به یزد نیست، بلکه متعلق به ایران است و هر ایرانی منصف، پاکباخته، آزاده و ادب ورز به ایشان ارادت می ورزد.

وی افزود: خداوند سایه رهبر انقلاب و سایه آقای خاتمی را مستدام بفرماید!

این مراسم با همت بنیاد احسان و اندیشه توحید و باحضور دکتر عارف، حبیب ا... بیطرف، سیدمحمود دعایی، محمد رضا تابش، علی اکبر اولیاء، سیدحمیدکلانتری، سیدمحمد رضوی و ... در موسسه اطلاعات تهران برگزار شد.

افزودن نظر جدید