هشدار مطهري به مجلس و حوزه

حادثه‌اي كه براي جناب‌ حجت‌الاسلام آقاي سروش محلاتي در قم رخ داد، يعني ورود شبانه افرادي به دفتر ايشان و سرقت لپ‌تاپ و هارد كامپيوترشان كه حاوي مجموعه درس‌هاي فقه و اصول و سخنراني‌هاي ايشان بوده، حادثه كوچكي نيست و نبايد از كنار آن به سادگي گذشت.

وزير اطلاعات بايد به سرعت پاسخ بدهد كه اين افراد چه كساني بوده‌اند. حتي اگر افرادي از غير وزارت اطلاعات بوده‌اند، باز وزير اطلاعات بايد پاسخگو باشد؛ چون طبق قانون اساسي مسووليت پاسخگويي به مسائل اطلاعاتي و امنيتي با وزير اطلاعات است.

بايد ببينيم مجلس انقلابي با نقض فصل سوم قانون اساسي درباره حقوق ملت، چه برخوردي مي‌كند و آيا نمايندگاني اين موضوع را با سوال و حتي استيضاح دنبال مي‌كنند يا اصلا اين را مساله نمي‌دانند و خداي ناكرده آن را براي حفظ نظام لازم مي‌شمارند! اينكه نوشته‌ها و ذخيره علمي يك محقق برجسته اسلامي را كه محصول زحمات چندين ساله اوست به سرقت ببرند جفاي بزرگي به او و به حوزه علميه قم است. علما و فضلا نيز نبايد از كنار اين حادثه با سكوت بگذرند كه فردا نوبت خودشان مي‌رسد. آزادي تفكر و بيان و استقلال و حريت روحانيت بايد محور و اساس حوزه علميه قم باشد. به هر حال منتظر پاسخ وزير اطلاعات هستيم. 

 

افزودن نظر جدید