گزارشی از حمله به یک قبر+عکس

در تجمعی که عصر دیروز بدون مجوز در حاشیه زاینده رود و در کنار پل خواجوی اصفهان انجام شد عده‌ای خواستار جلوگیری از دفن ریچارد فرای ، ایران شناس فقید امریکایی شدند.

به گزارش امید، این گروه که با حمله به مقبره آرتور پوپ ایران شناس و مورخ شهیر در جوار پل خواجو خواستار تخریب  آن بنای "امریکایی" شده بودند از شورای شهر و مسئولین شهر اصفهان خواستند تا اجازه دفن ریچارد فرای که به قول آنها "جاسوس سیا" بوده را نداده و لکه ننگین دیگری بر پیشانی اصفهان نپذیرند.
تجمع کنندگان در پایان بیانیه‌ای صادر کرده  و تهدید کردند اگر چنین اتفاقی صورت پذیرد ، غسل شهادت کرده ، کفن پوشیده و جنازه وی را خوراک سگان بیابان کرده و پس از آن آرامگاه پروفسور پوپ را نیز بر سر وی خراب خواهند کرد.
تجمع کنندگان همچنین در بیانیه خود ، به برگزاری همایش بزرگ اصلاح طلبان در اصفهان انتقاد کرده و اظهار داشته اند : " یک روز همایش بزرگ فتنه گران را در شهر شهیدان برگزار می کنند، یک روز خانم اشتون را به اصفهان می آوردند، امروز هم در صدد ایجاد نگرانی و تشویش اذهان امت حزب الله هستند"
شایان ذکر است ، در این تجمع عدنان زادهوش عضو شورای شهر اصفهان و  اکبر پاکزاد مشاور اقشار استاندار اصفهان حضور داشته و شاهد تعرض به مقبره پروفسور پوپ بوده‌اند.

افزودن نظر جدید