گزارش دو خبرگزاری اصولگرا از اوضاع دیشب پایتخت

خبرگزاری فارس روز گذشته درباره اوضاع تهران نوشت:

تجمعات پراکنده برخی افراد در مسیر خیابان انقلاب از جمله چهار راه ولی‌عصر موجب بوجود آمدن ترافیک و مختل شدن عبور و مرور در ساعات شلوغی شهر در این خیابان شد که با حضور نیروی انتظامی وضعیت عبور و مرور در این بخش شهر به حالت عادی درآمده است.

 این خبرگزاری در ادامه آورده است: تجمعات پراکنده برخی افراد در مسیر خیابان انقلاب از جمله چهارراه ولی‌عصر موجب بوجود آمدن ترافیک و مختل شدن عبور و مرور در ساعات شلوغی شهر در این خیابان شد.

بنابر این گزارش، ماموران نیروی انتظامی از قبل در مناطقی نظیر چهارراه ولی عصر، پارک دانشجو، میدان فردوسی و خیابان انقلاب مستقر شده و اجازه تشکیل این تجمعات را نمی‌دهند.

(۱۶:۳۰) اوضاع نسبت به شب گذشته آرام‌تر است و حجم ترافیک به علت تردد مردم بالاست.

(۱۷:۰۵) پلیس راهور درحال تلاش برای باز کردن مسیر عبور و مرور است و از جمعیتی که در حال تماشا هستند درخواست کردند که محل را ترک کنند.

(۱۷:۲۵) نیروی انتظامی از جمع محدودی که در ضلع شمالی خیابان ولیعصر شعارهای سیاسی سر می‌دهند می‌خواهد محل را ترک کنند.

(۱۷:۴۰) نیروی انتظامی با کمک ماشین‌های آب پاش تجمع‌کنندگان را متفرق کرد.

(۱۸:۳۰) برخی از عابران پیاده که در حال تماشا بودند، با درخواست ماموران نیروی انتظامی محل را ترک کردند.

(۱۹:۱۰) فضای میدانی چهارراه ولیعصر تا خیابان انقلاب به سمت آرام شدن می‌رود. ترافیک نیمه سنگین شده و عبور مرور وضعیت عادی‌تری به خود گرفته است.

(۱۹:۵۰) وضعیت منطقه آرام است و عبور و مرور خودروها و عابران پیاده به صورت عادی در جریان است.

(۲۰:۴۰) وضعیت همچنان آرام است و عبور و مرور هم به صورت همیشگی در جریان است.

(۲۱:۵۵) ماموران شهرداری تهران در خیابان انقلاب حضور یافته و درحال تعمیر بخشی از خرابی‌های تجمع روز گذشته (شنبه) بودند.

همچنین تسنیم، دیگر خبرگزاری اصولگرا نیز در خصوص اوضاع شب گذشته تهران در گزارشی چنین نوشت: امشب برای دومین شب متوالی در تهران تعداد کم‌شماری اقدام به تجمع در برخی معابر اصلی و پر تردد تهران کردند. در چهار راه ولیعصر(عج)، میدان انقلاب، خیابان قدس و میدان فردوسی تحرکاتی از سوی عوامل آشوب‌گر صورت گرفت و این معابر پرتردد، محل‌هایی بود که آشوب‌گران تلاش داشتند که همچون شب گذشته در آنجا اقدامات تخریبی انجام داده و به مراکز دولتی و نهادهای خدمات رسان آسیب برسانند.

کانون این تجمعات گروه‌های اغتشاشگر، در چهار راه ولیعصر و میدان انقلاب و مقابل دانشگاه تهران بود، اما با هوشیاری مردم، امروز آشوب‌گران موفق به اقدامات تخریب‌گرانه چندانی نشدند.

در چهار راه ولیعصر اما، آشوب‌گران در ضلع جنوبی چهار راه یک ون تاکسی را گرفته و آن را واژگون کردند، با واژگونی این ون، در اقدامی که به نظر می‌رسید طراحی شده و افراد از قبل آموزش دیده در آن حضور دارند، یک عدد کوکتل مولوتف داخل ون پرتاب شد اما ون آتش نگرفت.

نیروهای امنیتی با مشاهده این وضعیت، بلافاصله در منطقه حضور یافته و در حالی که اغتشاشگران آجر و سنگ به سوی نیروهای امنیتی پرتاب می‌کردند، ون را به حالت سابق بازگردانده و از منطقه خارج کردند اما مشاهدات خبرنگار تسنیم می‌گوید که متاسفانه اغتشاشگران به ون مسافرکش، آسیب زیادی رساندند.

به محض اینکه ون تاکسی از دست اغتشاشگران خارج شد، آنها که خود را در این اقدام ناکام دیده بودند، بلافاصله به سوی یک اتوبوس بی آر تی حمله‌ور شده و با نگه داشتن آن در خط بی آر تی در چهار راه ولیعصر، در اقدامی خطرناک شروع به ضرب و شتم مردم و خارج کردن آنها از داخل اتوبوس کرده و قصد داشتند که اتوبوس را به آتش بکشند که این اقدام نیز با حضور به موقع ناجا و نیروهای امنیتی، ناکام ماند.

خبرنگار تسنیم که در صحنه حضور داشته، می‌گوید که نکته قالب توجه در چهار راه ولیعصر این بود که اغتشاشگران از پیش برای ایجاد آشوب کاملا هماهنگ و مجهز به میدان آمده‌ بودند. در اختیار داشتن کوکتل مولوتف و پرتاب به سوی اتوبوس‌ها و حضور همزمان چند گروه 40-50 نفره در چهار راه ولیعصر و میدان انقلاب تهران، کاملا در تجمعات اغتشاشگران، محسوس بود.

هم‌اکنون خبرنگاران دیگر تسنیم از سطح شهر تهران گزارش داده‌اند که هیچ تجمعی از اغتشاشگران در تهران صورت نگرفته و با حضور به موقع نیروهای امنیتی و ناجا، آرامش در تمام شهر برقرار است.

افزودن نظر جدید