یاسر هاشمی: اقلیت نباید با دروغ و پنهانکاری، ذائقه مردم را تلخ کند

یاسر هاشمی با بیان این جمله که " وحدت مد نظر دلسوزان واقعی اسلام و انقلاب اسلامی، برپایه اعتدال و میانه روی است،" ، گفت: وحدتی می تواند کشور را از تنگناها عبور دهد که افراطیون و تفریطیون، دست از خود حق پنداری ها بردارند و در کنار مردم به سوی تعالی و آرامش حرکت کنند.

به گزارش  امیدنامه ،مهندس یاسر هاشمی، عصر روز شنبه، ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸ در مراسمی که‌ به مناسبت سومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی و گرامیداشت یاد و نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی در تالار فانوس شهر اسلامشهر برگزار شده بود، با اشاره به برنامه های سومین سال ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در تهران و سراسر کشور، گفت: از سه ماه پیش که در ستاد برگزاری مراسم سالگرد مشغول برنامه ریزی بودیم، متوجه شدیم که امسال ۱۹ دی ماه مصادف است با آغاز ایام فاطمیه‌.

یاسر هاشمی افزود: این تقارن را به فال نیک گرفتیم و بر آن شدیم تا برنامه های امسال و سخنرانی ها، مصاحبه ها، میزگردها و فعالیت های رسانه ای را به تبیین اندیشه های فاطمی آیت الله هاشمی رفسنجانی اختصاص دهیم.

وی با بیان این جمله که " نگاه تحلیلی آیت الله هاشمی به زندگی حضرت فاطمه در سخنرانی ها، مصاحبه ها، خطبه های نماز جمعه و به ویژه دو اثر ماندگار قرآنی، یکی از منابع برای محققین خواهد بود"، گفت: اوج کار آیت الله هاشمی برای حضرت فاطمه، غبار روبی از تاریخ و جغرافیای فدک در سرزمین عربستان بود.

یاسر هاشمی با بیان مظلومیت های حضرت فاطمه و فدک گفت: فدک آنقدر مظلوم بود که رهبر شیعیان مدینه هیچ اطلاعی از آن نداشت.

وی با یادآوری خاطرات سفر تاریخی هاشمی رفسنجانی به فدک، گفت: علیرغم حساسیت وهابیون به نام اهل بیت، هاشمی رفسنجانی با ظرافتی خاص ، هم نگذاشت اختلافی بین شیعه و سنی در این باره ایجاد شود و هم به خاطر انعکاس رسانه ای آن سفر، مخصوصا سخنان مسئول امر به معروف و نهی از منکر شهر " الحائط"، فدک ثبت جهانی شد.

یاسر هاشمی افزود: اهمیت کار آیت الله هاشمی موقعی برجسته تر می شود که ببینیم این اتفاق در کشوری افتاد که وهابیون با همه توان خویش تلاش می کنند تا آثار روشن چهارده معصوم به فراموشی سپرده شود.

مهندس یاسر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خویش در این مراسم که اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولین حضور داشتند، گفت: همه چیز برای برپایی یک مراسم وزین آماده بود که صبح روز جمعه، خبر شهادت سردار سلیمانی همه کشور و حتی ملت های منطقه را در بهت و غم فرو برد.

یاسر هاشمی افزود: برای شخص بنده، اگر نگویم این خبر بیشتر از داغ پدرم بود، مانند خبر ناگهانی ارتحال آیت الله هاشمی، در این مصیبت سوختم.

وی با بیان این جمله که" خودمان با تمام وجود چنین مصیبتی را چشیده بودیم"، گفت: می دانستیم که فقط و فقط حضور مردم می تواند تسلای دلها باشد که واقعا مردم سنگ تمام گذاشتند.

یاسر هاشمی با بیان این جمله که " آیت الله هاشمی وحدت را تنها مرهم به هنگام زخم های کاری بر پیکر جامعه می دانستند" ، گفت: خون پاک شهید سلیمانی وحدت را که گمشده صحنه های سیاسی و اجتماعی ایران بود، به کشور برگرداند که ای کاش این هدیه آسمانی را حفظ می کردیم.

یاسر هاشمی با بیان این جمله که " وحدت مد نظر دلسوزان واقعی اسلام و انقلاب اسلامی، برپایه اعتدال و میانه روی است،" ، گفت: وحدتی می تواند کشور را از تنگناها عبور دهد که افراطیون و تفریطیون، دست از خود حق پنداری ها بردارند و در کنار مردم به سوی تعالی و آرامش حرکت کنند.

یاسر هاشمی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه وحدت واقعی را پرهیز از افراط و تفریط می دانستند و تاکید می کردند که معیار یک جامعه مردم سالار دینی، خواست اکثریت مردم است و اقلیت نباید با دروغ و پنهانکاری، ذائقه مردم را تلخ کنند.

یاسر هاشمی، تلاش یک عده برای پنهانکاری حقیقت تلخ شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی را مخدوش کننده وحدتی دانست که به خاطر شهادت سردار دلها، قاسم سلیمانی در جامعه ایجاد شده بود.

وی با اشاره به اتفاقات پس از شهادت قاسم سلیمانی و سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: پنهانکاری یک خطای انسانی که یک حقیقت تلخ بود، شلیک به اعتماد ملی بود.

یاسر هاشمی افزود: البته خطای سهوی شلیک و خطای عمدی پنهانکاری هیچ از جایگاه سردار سلیمانی در دلها نمی کاهد، چون شهید سلیمانی به حق سردار دلها بود و هست.

وی حضور میلیونی مردم در تشییع جنازه شهید سلیمانی را شبیه حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر امام راحل و آیت الله هاشمی رفسنجانی دانست و گفت: مردم ثابت کرده اند که مخلصین واقعی دین و کشور را می شناسند و در هر شرایطی به کسانی که برای انقلاب، جنگ، صلح، امنیت و سازندگی کشور زحمت کشیده اند، ادای احترام می کنند.

یاسر هاشمی در بخش پایانی سخنانشان گفت: همه ما در برنامه های سردار شهید شرکت کردیم و خواهیم کرد و انشالله مراسم سومین سال ارتحال آیت الله هاشمی، روز پنج شنبه، ۲۶ دی ماه در سالن برگزاری اجلاس سران در تهران برگزار می شود.

افزودن نظر جدید