"یــار مشایـی و بقایی" همچنـان رییس یک هلدینـگ بـزرگ صنعتـی!

محمد اسفندیار، از رفقا و همکاران مشایی و شریف ملک زاده، همچنان در دولت یازدهم مدیریت یکی از بزرگترین هلدینگ های صنعتی و اقتصادی کشور را در دست دارد. صندوق بازنشستگی مس، از زمان احمدی نژاد با مشکلات شدید مالی دست به گریبان شد که همچنان ادامه دارد.

به گزارش امید به نقل از فرارو،محمد اسفندیار، مدیر کل حوزه ریاست محمد جعفر بهداد در خبرگزاری جمهموری اسلامی بود اما با رفتن بهداد از ایرنا به دفتر رییس جمهور دهم، با سفارش رفیق ۲۰ ساله خود همراه با عبدالرضا داوری به صندوق بازنشستگی مس کوچ کرد.

با مدیریت محمد اسفندیار در صندوق بازنشستگی مس، پای برخی از حامیان و دوستان نزدیک شریف ملک زاده  نیز به این موسسه پول ساز باز شد؛ از جمله می توان به احسان یار محمد از دوستان شریف ملک زاده اشاره کرد.

احسان یار محمد با حکم عبدالرضا داوری به عنوان معاون اقتصادی و مالی موسسه صندوق بازنشستگی مس مصنوب گردید.

بعدها در برخی از رسانه ها شایعه بازداشت احسان یارمحمد منتشر شد.

محمد اسفندیار که عملا مدیریت این هلدینگ عظیم صنعتی را در دست داشت اقدام به چینش اقوام خود در این موسسه کرد که در این مورد می توان به انتصاب مجید اسفندیار برادرش به عنوان مدیر عامل مس آذربایجان اشاره کرد.

اطلاعات رسیده  حاکی از آن است که محمد اسفندیار پس از استقرار دولت یازدهم، تلاش های زیادی در سطوح مختلف اجرایی و درون مجلس انجام داده است تا در سمت خود، بماند؛ تلاشی که تا به امروز نتیجه داده است.

نعمت ا.. پوستین دوز، مدیرعامل سابق شرکت ملی مس ایران و یکی دیگر از یاران  حلقه ی اسفندیار رحیم مشایی، بقایی و ملک زاده در اواخر دولت دهم به اتهام انتقال غیر قانونی حدود یک هزار میلیادر تومان به یک حساب شخصی در کشور امارات، بازداشت شد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای، سخنگوی دستگاه قضا، در پنجاهمین نشست خبری خود به تخلفات شرکت ملی مس اشاره کرده و گفته بود: بر اساس بررسی‌های انجام شده مشخص شد که آقای پوستین دوز، معاونش و همدستاتش اقدام به خروج مقدار زیادی پول آن هم به صورت غیرقانونی به خارج از کشور کرده‌اند.

وی همچنین گفت: اگر دستگاه قضایی در این پرونده ورود پیدا نمی‌کرد چه بسا امکان بازگرداندن مبالغ خارج شده از کشور فراهم نمی‌شد و این سرمایه‌ها تلف می‌شد.

افزودن نظر جدید