3 حمله تروریستی در آمریکا،بیش از 100 کشته و زخمی

رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که تعداد کشته‌های انفجارهایی بوستون به 12 نفر رسیده است.

به گزارش امید به نقل از انتخاب ؛ رسانه‌های آمریکایی و محلی از جمله «بوستون پست» تعداد کشته‌های انفجارهای ساعتی قبل در بوستون را 12 نفر اعلام کرده‌‌اند. بنا بر این گزارش، ده‌ها نفر هم در این انفجارها زخمی شده‌اند.

ساعتی قبل دو انفجار قوی در جریان مسابقات دو ماراتن، شهر بوستون را به لرزه درآورد.

همزمان برخی منابع از وقوع انفجار سوم در شهر بوستون خبر داده‌اند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان به نقل از بوستون گلوب گزارش داد: بیش از صد تن در انفجارهای بوستون آسیب دیدند.

به گزارش سی ان ان، وضعیت شش تن وخیم گزارش شده است و دست کم ده تن اعضای بدن خود را در این حادثه از دست داده اند.

هشدار مسوولان آمريکا در خصوص احتمال وجود بمب هاي ديگري

شبکه تلویزیونی العربیه در خبری فوری گزارش داد در پی وقوع انفجار در بوستون پلیس نیویورک تدابیر امنیتی خود را افزایش داد و نیروهای مبارزه با تروریسم در اطراف مراکز اصلی در منطقه منهتن نیویورک مستقر شده اند.

همچنین در پی این حادثه پلیس شهر بوستون یک هتل را که مشکوک به بمب گذاری بود تخلیه کرد.
به گزارش این شبکه تلویزیونی اوباما از کابینه خود خواسته است کمک های لازم جهت تحقیق در خصوص انفجارهای بوستون را به عمل آورند.
پلیس بوستون از ساکنان این شهر خواسته است در خانه های خود بمانند.

پلیس این شهر همچنین تمامی نیروهای خود را که در مرخصی به سر می برند فراخوانده است.

فاکس نيوز از کشته شدن سه دونده در انفجار ماراتن بوستون آمريکا خبر داد.شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گزارش داد در انفجار بمب در مسابقه دو ماراتن بوستون آمریکا سه دونده کشته شدند.
به گزارش این شبکه تلویزیونی در پی این انفجارها پلیس نیویورک تدابیر امنیتی را در نیویورک شدت بخشیده است.

فرانس24: هنوز منشاء انفجارهاي بوستون مشخص نيست

خرنگار شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار از واشنگتن گزارش داد هنوز منشاء انفجارهای بوستون مشخص نیست.

وی تصریح کرد خبرها در رابطه با این انفجارها به سرعت تغییر می کند. این خبرها از رسانه های محلی و شاهدان عینی منتشر می شود. اما هنوز هیچ منبعی منشاء این انفجارها را تایید نکرده است و هنوز نمی توان درباره تروریستی بودن آنها اظهار نظر کرد. اما سازمان برگزارکننده ماراتن بوستون در بیانیه ای به (انفجار) دو بمب اشاره کره است. اما با این اطلاعات نیز باید با احتیاط برخورد شود زیرا این بیانیه به سرعت و پس از حادثه آماده شده است.

وی افزود: به گفته شاهدان مختلف، دو انفجار به فاصله چند ثانیه رخ داده است. انفجار در مرکز بوستون و در نزدیکی خط پایان ماراتن این شهر بوده است. نیمی از دوندگان از خط پایان عبور کرده بودند اما مسابقه همچنان جریان داشت. شیشه های ساختمان های اطراف شکسته شد. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. پلیس تمام منطقه را محاصره و مسدود کرده است.

فاکس نیوز همچنین از خنثتی سازی دو بمب دیگر توسط پلیس بوستون خبر داد

انفجارهاي بوستون به خوبي طراحي شده

یک مقام اف بی آی به شبکه سی ان ان، گفت: انفجارهای بوستون به خوبی برنامه ریزی شده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، خبرهای ضد و نقیضی درباره انفجار سوم در مقابل کتابخانه جی اف کی بوستون منتشر شده است.
پای یکی از مجروحان انفجار به دلیل شدت حادثه از بدنش جداشده است.

فضاي بالاي منطقه انفجار در بوستون منطقه پرواز ممنوع اعلام شد

شبکه تلویزیونی اسکای نیوز در خبری فوری و زیر نویس اعلام کرد سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا آسمان بالای محل انفجار در بوستون را منطقه پرواز ممنوع اعلام کرد.

انفجار ديگر در کتابخانه اي در بوستون

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گزارش داد: یک بمب دیگر در کتابخانه جی اف کی منفجر شد.پلیس بوستون روز دوشنبه اعلام کرد پس از دو انفجاری که نزدیک خط پایان مسابقه ماراتن بوستون روی داد انفجاری دیگر نزدیک کتابخانه جان اف کندی و موزه بوستون رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بوستون ، نوا کواکلی Neva Coakley سخنگوی رسمی پلیس با اعلام این خبر افزود :« انفجاری دیگر نزدیک کتابخانه کندی رخ داده است.»

ریچل دی سخنگوی رسمی کتابخانه کندی که در سه مایلی خط پایان مسابقه ماراتن بوستون قرار دارد گفت بر اثر این انفجار کتابخانه آتش گرفت اما به کسی آسیب نرسیده است.

پليس يکي از عاملان انفجار بوستون را دستگير کرد؛ یک جوان عربستانی

شبکه تلویزیونی العربیه لحظاتی پیش به نقل از نیویورک پست گزارش داد یکی از مظنونان انفجار بوستون فردی با تابعیت عربستان سعودی است.این شبکه تلویزیونی به نقل از نیویورک پست افزود این شخص که زخمی شده است هم اکنون در بیمارستان بوستون تحت مراقبت ماموران قرار دارد.
همچنین از نیویورک پست خبر داد مظنون عربستانی حادثه بوستون 20 ساله دارد و پس از انفجار دوم بازداشت شد.

پليس بوستون حادثه کتابخانه جي اف کي را آتش سوزي عنوان کرد

شبکه تلویزیونی سی ان ان به نقل از پلیس بوستون اعلام کرد: حادثه کتابخانه جی افی کی به دلیل آتش سوزی روی داده است.پیش از این رسانه های آمریکایی از وقوع انفجار سوم در کتابخانه جی اف کی خبر داده بودند.
سخنگوی پلیس بوستون همچنین بازداشت یک شخص در ارتباط با انفجارهای بوستون را رد کرد.این خبر حاوی تصویر جدید ویدئویی از انفجار در خط پایان ماراتن بوستون است.

سي ان ان: تدابير امنيتي در لوس آنجلس و سان فرانسيسکو تشديد شد

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: در پی انفجارهای بوستون تدابیر امنیتی علاوه بر نیویورک و واشنگتن در لوس آنجلس و سان فرانسیسکو نیز به شدت افزایش یافته است.
پلیس بوستون انفجار سوم در کتابخانه جی اف کی را تایید اما اعلام کرد هنوز مشخص نیست این انفجار با دو انفجار در خط پایان ماراتن بوستون ارتباط داشته باشد.پلیس بوستون تمامی پل ها بر روی رودخانه چارلز را بسته است.

در پی کشف دو وسیله انفجاری گمان می رود بمب های دیگری در سطل های زباله وجود داشته باشد.

کميسر پليس بوستون: مردم در خانه هاي خود بمانند

دیویس کمیسر پلیس بوستون در نشست مطبوعاتی بعد از انفجارهای این شهر که به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن بیست و سه نفر انجامید گفت مردم در خانه های خود بمانند و آرامش خود را حفظ کنند.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان دیویس گفت در ساعت دو و پنجاه دقیقه بعد از ظهر امروز انفجارهایی همزمان در مسیر پایانی ماراتن بوستون روی داد. این انفجارها در پنجاه تا صد یاردی از هم روی دادند که هر کدام باعث بروز تلفاتی شدند.

وی گفت در حال حاضر، همه قربانیان از صحنه انفجار منتقل شده اند و افسرانی را به بیمارستان اعزام کرده ایم تا با خانواده قربانیان و شاهدان احتمالی در تماس باشند. ما بلافاصله سامانه واکنش را که دولت فدرال و محلی برای جواب دادن به چنین حوادثی در نظر گرفته اند، فعال کردیم. پلیس فدرال و محلی بلافاصله گروه هایی را اعزام کردند. در حال حاضر، حادثه سومی نیز روی داده است که در کتابخانه جی اف کی بود.

وی ادامه داد: ما اطمینان نداریم که این حوادث با هم در ارتباط باشند ولی ما فرض را بر این گذاشته ایم که اینگونه هستند. به مردم توصیه می کنیم که در خانه خود باشند و اگر در هتل های اطراف ساکن هستند، خیلی زود به اتاق های خود بازگردند و در گروه های پرجمعیت، حرکت نکنند. تلاش ما این است که به اوضاع ثبات بخشیم.

کمسیر پلیس بوستون گفت ما دو شماره تلفن اختصاص داده ایم. شماره اول به خانواده های قربانیان اختصاص دارد که برای کسانی است که می خواهند خبری از عزیزان خود داشته باشند. در صورتی که کسی از این حادثه چیزی دیده است یا اطلاعاتی دارد که به بازداشت یا تعقیب افراد مسئول این حادثه ممکن است بینجامد، با شماره دوم تماس بگیرد.

دیویس گفت: در زمان انفجار، افراد در حال فرار بسته و کیف هایی را به جا گذاشته اند و در حال حاضر، از نظر ما همه این بسته ها مشکوک هستند. ما گروه های ویژه ای را در نظر گرفته ایم که هر کدام از این بسته ها را بررسی می کنند ولی تا کنون، بسته انفجاری دیگری را مشاهده نکرده ایم. مردم آرامش خود را حفظ کنند ولی در عین حال این را بدانند که این مساله ادامه دارد و اگر اطلاعاتی دارند، در اختیار ما قرار دهند.

دیوال پاتریک فرماندار ماساچوست نیز با اشاره به صحبت های خود با رئیس جمهور آمریکا و اطمینان از همکاری دولت فدرال و ایالتی در این خصوص گفت: ما از مردم می خواهیم از تجمع خودداری کنند و آرامش خود را حفظ کنند. به خانه های خود بازگردند و اگر در هتل اقامت دارند، به هتل های خود برگردند. امنیت همه هتل ها اولویت دارند و اگر اطلاعاتی دارند، با شماره هایی که اعلام می شود، با ما تماس بگیرند.

گسترش تدابیر امنیتی در پاریس

در پی انفجارهای بوستون آمریکا که سه کشته و دهها زخمی برجا گذاشت ، مانوئل والس وزیر کشور فرانسه به نیروهای امنیتی این کشور دستور داد «گشت های امنیتی را در سراسر کشور بدون تاخیر» تقویت کنند.

وزارت کشور فرانسه شامگاه دوشنبه در بیانیه ای افزود :«‌ وزیر کشور از همه شهروندان خواست درباره وجود هر گونه بسته یا کیف مشکوک هوشیار باشند.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس ، در این بیانیه آمده است :« بر اثر انفجارهایی که دوشنبه در بوستون رخ داد مانوئل والس از نیروهای امنیت داخلی خواست بدون هیچ تاخیری استقرار واحد های گشتی را تقویت کنند.»

وی از نیروهای امنیتی خواست «به اولویت دادن به حمایت پیش گیرانه از موسسات عمومی و اماکن اطراف آنها» ادامه دهند.

افزودن نظر جدید